Stadion Narodowy w Warszawie ma nowego patrona. Zobacz kto nim jest

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stadion Narodowy Warszawa

Stadion Narodowy Warszawa / fot. Wikimedia Commons

Trener Kazimierz Górski zostanie patronem Stadionu Narodowego w Warszawie.
  • W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera Górskiego.
  • Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego w Warszawie. 
  • Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego, władze stadionu podejmują wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym.
  • Zobacz także: Brutalna napaść w Warszawie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawcy

Stadion Narodowy w Warszawie z nowym patronem. Został nim wybitny trener Kazimierz Górski. Uroczystość odbędzie się w niedzielę podczas „Święta Piłki Nożnej” na stołecznym stadionie.

Stadion Narodowy z nowym patronem

W 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. Z kolei w tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny PGE Polską Grupą Energetyczną postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej.

“Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego podejmujemy wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym” – powiedział prezes zarządu operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola, cytowany w komunikacie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kim był Kazimierz Górski?

Urodzony 2 marca 1921 roku we Lwowie Górski właśnie tam rozpoczął przygodę z piłką nożną. W 1952 roku ukończył kurs trenerski w krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego. Zaraz po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą szkoleniową.

Trenerem pierwszej reprezentacji Polski został w 1971 roku, a w 1974 Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata; Grzegorz Lato został królem strzelców.

W niedzielę w meczu pokazowym wystąpią reprezentacje kadrowiczów Jerzego Engela oraz przedstawicieli parlamentu.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY