Legia wygrała z Leicester! Piękny wieczór na stadionie w Warszawie

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
PIŁKA NOŻNA LIGA EUROPY LEGIA WARSZAWA LEICESTER CITY

PIŁKA NOŻNA LIGA EUROPY LEGIA WARSZAWA LEICESTER CITY / PAP/Leszek Szymański

Warszawska Legia po wspaniałym widowisku pokonała Leicester City 1:0. Bohaterem i jedynym strzelcem braki w tym meczu był Mahir Emreli.
  • Legia Warszawa przystępowała do tego meczu po zwycięstwie nad Spartakiem Moskwa. Wojskowi nie byli faworytami w tym starciu.
  • W 31. minucie Mahir Emreli oddał sytuacyjny strzał, który odbił się od słupka i wpadł do bramki Schmeichela.
  • Leicester City miało swoje okazje, ale nie potrafiło ich wykorzystać. Zwłaszcza po zmianie stron, bowiem goście narzucili Wojskowym naprawdę trudne warunki. Jednak postawa zespołu z Warszawy była imponująca.

Legia Warszawa wygrała w meczu 2 kolejki fazy grupowej Ligi Europy ze stawianym w pozycji lidera Leicester City. Zespół Czesława Michniewicza pokonał ekipę z Wysp Brytyjskich 1:0.

Drużyna ze stolicy Polski przystępowała do tego meczu po zwycięstwie nad Spartakiem Moskwa. Wojskowi nie byli faworytami w tym starciu, ale mimo to nie zamierzali czekać na rywala i od początku ruszyli do ataku. Można było odnieść wrażenie, że remis ich nie interesuje. W 31. minucie Mahir Emreli oddał sytuacyjny strzał, który odbił się od słupka i wpadł do bramki Schmeichela. Dzięki temu trafieniu mistrzowie Polski mogli cieszyć się z prowadzenia.

Leicester City miało swoje okazje, ale nie potrafiło ich wykorzystać. Zwłaszcza po zmianie stron, bowiem goście narzucili Wojskowym naprawdę trudne warunki. Jednak postawa zespołu z Warszawy była imponująca. Drużyna trenera Michniewicza wyprowadzała świetne kontrataki, w których błyszczał Kastrati. Strzelec bramki w rywalizacji z moskiewskim Spartakiem po raz kolejny udowodnił, że dysponuje fantastycznym przyspieszeniem.

Legia Warszawa przynajmniej dwa razy mogła i powinna zdobyć bramkę. Piłkarze stołecznego klubu jednak zmarnowali te obie doskonałe sytuacje. Ostatecznie w drugiej połowie gole już nie padły i gospodarze sensacyjnie pokonali angielską ekipę 1:0. Mimo skromnego zwycięstwa było to kapitalne widowisko.

Legia wygrała z Leicester. Najciekawsze akcje meczu

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W 3. kolejce, która zostanie rozegrana 21 października, Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z SSC Napoli. Aktualny lider rozgrywek Serie A przegrał w ostatnim meczu ze Spartakiem Moskwa 2:3 i do klubu ze stoli Polski traci już pięć punktów. Jeśli legioniści nie przegrają, będą na dobrej drodze do gry na wiosnę w europejskich pucharach.