Matty Cash będzie grał dla reprezentacji Polski? “Jesteśmy reprezentacją narodową, a nie klubem. Szanujmy się”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
BRITBRITAIN SOCCER ENGLISH PREMIER LEAGUEAIN SOCCER ENGLISH PREMIER LEAGUE

BRITAIN SOCCER ENGLISH PREMIER LEAGUE / PAP/EPA/Peter Powell

Kwestia gry Matty’ego Casha w reprezentacji Polski budzi skrajne emocje wśród kibiców i dziennikarzy.
  • Późnym wieczorem 27 września Matty Cash wypowiedział się na temat ewentualnych występów w reprezentacji Polski. Wywiad z graczem Aston Villi wyemitowano na antenie Canal+ Sport.
  • Według prawego obrońcy wiele w jego temacie powinno wyjaśnić się w ciągu miesiąca lub dwóch, gdy dobiegnie końca proces przyznawania mu polskiego paszportu.
  • Jednym z największych zarzutów wobec Casha jest ten, że decyduje się na grę dla Biało-Czerwonych, ponieważ nie mógłby liczyć na występy w kadrze angielskiej, ze względu na ogromną konkurencję.
  • Zobacz także: Szpiegowanie Polaków dzięki FACE-COV? Naukowcy z WAT tworzą niebezpieczną technologię

Późnym wieczorem 27 września sam Matty Cash wypowiedział się o ewentualnej grze w reprezentacji Polski. Mówił też o swojej rodzinie i tym, na jakim etapie jest w kwestii załatwiania sobie naszego obywatelstwa. Wywiad z graczem Aston Villi wyemitowano na antenie Canal+ Sport.

Według prawego obrońcy wiele w jego temacie powinno wyjaśnić się w ciągu miesiąca lub dwóch, gdy dobiegnie końca proces przyznawania mu polskiego paszportu.

“Mój agent prowadził pewne rozmowy, ale dopóki nie załatwię wszystkich formalności i dokumentów, nie mogę za wiele powiedzieć. Kiedy to się stanie, selekcjoner zdecyduje, czy dostanę powołanie” – stwierdził.

Smokowski i Borek bezlitośni dla Anglika

Jednym z największych zarzutów wobec Casha jest ten, że decyduje się na grę dla Biało-Czerwonych, ponieważ nie mógłby liczyć na występy w kadrze angielskiej, ze względu na ogromną konkurencję. Taki argument przywołał Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego.

Jak się okazuje, również Tomasz Smokowski nie należy do fanów piłkarza Aston Villi.

“Wiecie czemu Cash interesuje się reprezentacją Polski? Jest pięć powodów. Nazywają się one Walker, Alexander-Arnold, Wan-Bissaka, James i Trippier” – oznajmił dziennikarz podczas programu “Moc Futbolu”.

“Gdyby ich nie było, to byłby reprezentantem Anglii i nawet byśmy nie wiedzieli, że ma polskie korzenie. Jesteśmy reprezentacją narodową, a nie klubem. Szanujmy się” – dodał.

Głos w tej sprawie zabrał również Mateusz Borek.

“Tego chłopaka oglądał skauting PZPN. 24 miesiące temu. Co zrobił Cash od tego czasu? Co zrobił, by zagrać w reprezentacji Polski? Czemu nie wystąpił o paszport? Mi się wydaje, że on po prostu spotkał się z ludźmi z PZPN, może była na tej rozmowie też mama, pogadali i tyle” – stwierdził

“Gdyby chciał, to już by cztery razy odwiedził Polskę. Był w Malborku. Odwiedził Kraków. Wpadł do Oświęcimia. I wyrobił paszport. Minęło już trochę czasu i liczył pewnie, że przybliży się do kadry Anglii. A skoro się nie przybliżył, to patrzy w kierunku Polski” – dodawał współwłaściciel Kanału Sportowego.

Przy okazji zaznaczył, że dyskusja o Cashu w ogóle nie dotyczy kwestii sportowych.

“Tu nie ma sporu. To byłby kandydat do gry w wyjściowym składzie, bo na jego pozycji dziś podstawowym piłkarzem kadry jest Kamil Jóźwiak, który ostatnio w zespole Championship jest rezerwowym” – zakończył Borek

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Matty Cash o grze w reprezentacji i swoich korzeniach

“Dla moich dziadków byłby to zaszczyt. Moja babcia i dziadek urodzili się w Polsce. Rodzina Tomaszewskich. Zanim trafili na Wyspy Brytyjskie, byli jeszcze na przykład w Iranie. Później urodziła się moja ciotka i moja mama, która wyszła za mojego tatę. Moja mama płynnie mówi po polsku. Ja nie mówię po polsku. Właściwie tylko „dzień dobry”. Śledzę losy Polski od lat. Dorastając, oglądałem wiele meczów z jej udziałem. Wiedziałem, że potencjalnie mogę ją reprezentować” – opowiedział Cash.

Doniesienia o możliwości gry Casha dla Polski pojawiły się w połowie września w angielskich mediach. 

“Był kontakt z moim agentem w sprawie gry dla Polski i to jest coś, co na pewno bym rozważył” — powiedział w ubiegłym roku piłkarz Aston Villi.

Informacje zdementował rzecznik PZPN, który zadeklarował, że “nie było i nie ma tematu gry Matthew Casha w reprezentacji Polski.”

wprost.pl onet.pl meczyki.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY