Konkurs Chopinowski 2021. SPRAWDŹ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Fortepian

Fortepian / fot.pixabay.com

Organizowane co 5 lat wydarzenie skupia na Warszawie oczy całego świata muzyki klasycznej. XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina wyłoni kolejną gwiazdę, której koncerty będą przyciągać tłumy.
  • Konkurs Chopinowski to wielkie wydarzenie muzyczne. Odbywa się co 5 lat i za każdym razem najlepsi pianiści z całego globu prezentują swoje zdolności wykonując muzykę najważniejszego kompozytora muzyki fortepianowej w dziejach.
  • Wielbiciele muzyki Fryderyka Chopina czekali na tegoroczną edycję konkursu ponad 6 lat. Powodem rocznego przesunięcia wydarzenia była pandemia koronawirusa. Datę wielokrotnie przekładano, by ostatecznie podjąć decyzję o organizacji koncertów konkursowych 2–23 października 2021. 
  • Ranga wydarzenia sprawia, że pierwsze bilety rozchodzą się na długo przed koncertem inauguracyjnym, a kolejne pule znikają równie szybko. Ostatnia seria biletów trafiła do sprzedaży 23 września, lecz z informacji na stronie bilety.nifc.pl wynika, że zostały one już wykupione.
  • Zobacz także: Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Antyfaszyzm narzędziem komuny

Konkurs Chopinowski 2021 na trzy tygodnie zamieni Warszawę w stolice światowej muzyki pianistycznej. To wielkie wydarzenie odbywa się co 5 lat i za każdym razem najlepsi pianiści z całego globu prezentują swoje zdolności wykonując muzykę najważniejszego kompozytora muzyki fortepianowej w dziejach. Oceniani są oni przez grono wybitnych muzyków oraz znawców muzyki Fryderyka Chopina. Werdykt, jak pokazuje historia, nigdy nie jest przypadkowy. Zwycięzcy stają się gwiazdami światowego formatu, przed którymi otworem stają najsłynniejsze sale koncertowe oraz wydawnictwa.

W 2015 roku zwyciężył Cho Seong-jin z Korei Południowej. Kto sięgnie po laur tym razem? Być może będzie to ktoś z Polski. Nasz kraj reprezentuje 16 pianistek i pianistów. Oglądanie ich występów na pewno wzbudzi wielkie emocje. W naszym artykule znajdziecie zaś informacje o tym, ile trwa XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, gdzie odbywają się koncerty i czy w sprzedaży są jeszcze bilety.

Konkurs Chopinowski 2021

Wielbiciele muzyki Fryderyka Chopina czekali na tegoroczną edycję konkursu ponad 6 lat. Powodem rocznego przesunięcia wydarzenia była rzecz jasna pandemia koronawirusa. Koncerty najlepszych interpretatorów i interpretatorek muzyki Chopina miały się odbyć w dniach 17–28 kwietnia 2020. Datę wielokrotnie przekładano, by ostatecznie podjąć decyzję o organizacji koncertów konkursowych 2–23 października 2021. Trzy tygodnie zmagań podzielono na koncerty inauguracyjny, trzy etapy konkursowe, finał i koncerty laureatów. Daty poszczególnych części podajemy poniżej:

  • Koncert inauguracyjny: 2 października
  • Pierwsza część: 3-7 października
  • Druga część: 9-12 października
  • Trzecia część: 14-16 października
  • Finał: 18-20 października
  • Koncerty laureatów: 21-23 października

Koncerty uczestników Konkursu wymagają wyjątkowej oprawy oraz doskonałych warunków akustycznych. Zapewnić może to tylko Filharmonia Narodowa w Warszawie. Na czas trwania Konkursu Chopinowskiego 2021, gmach Filharmonii zamienia się w centrum światowej muzyki pianistycznej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Bilety na wydarzenie

Czy da się jeszcze nabyć bilety na Konkurs Chopinowski 2021? Ranga wydarzenia sprawia, że pierwsze bilety rozchodzą się na długo przed koncertem inauguracyjnym, a kolejne pule znikają równie szybko. Ostatnia seria biletów trafiła do sprzedaży 23 września, lecz z informacji na stronie bilety.nifc.pl wynika, że je wykupiono. Możliwe jest jeszcze nabycie karnetów, lecz trzeba się śpieszyć, gdyż i na nie nie brakuje chętnych.

WAŻNE: osoby kupujące bilety za pośrednictwem strony internetowej lub w kasach Muzeum Fryderyka Chopina są zobowiązane do udzielenia informacji o zaszczepieniu (lub braku zaszczepienia) przeciw COVID-19. Osoby posiadające certyfikat szczepienia są zobowiązane do okazania go przed wejściem na daną sesję przesłuchań. Osoby niezaszczepiane proszone są zaś o wypełnienie dostępnego w Filharmonii Narodowej oświadczenia o stanie zdrowia.

Do udziału w Konkursie Chopinowskim 2021 zakwalifikowano 87 pianistów i pianistek z 18 krajów (17 osób startuje po raz kolejny). Możliwość występów z pominięciem eliminacji zyskała dziewiątka laureatów i laureatek prestiżowych konkursów pianistycznych w latach ubiegłych. 78 osób przeszło zaś eliminacje w lipcu 2021. 

eska.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY