Warszawa. Marsz dla Życia i Rodziny już 19 września. „Chcemy mocno zaakcentować rolę mężczyzny w rodzinie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szesnasta edycja Marszu dla Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę 19 września w Warszawie. – Hasło tegorocznego  marszu „Tato – bądź, prowadź, chroń” szczególnie podkreśla rolę ojca w życiu rodzinnym i społecznym – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny na antenie Radia Maryja.
  • Hasło: „Tato – bądź, prowadź, chroń” ma przypominać jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla dzieci i rodziny.
  • Marsz to okazja do m.in. zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa oraz ochrony życia dzieci nienarodzonych.
  • Marsz dla Życia i Rodziny zwieńczy Msza św. dla wszystkich uczestników pochodu.
  • Zobacz także: Lider PSL o małżeństwach LGBT: “Ja za takimi rozwiązaniami nie zagłosuję”

Marsz dla Życia i Rodziny 19 września

W niedzielę 19 września odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy on o godzinie 11:30 z warszawskiego Placu Zamkowego.

– Tegoroczna – już szesnasta edycja – tego wielkiego święta wszystkich rodzin stanowi doskonałą okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę

– możemy przeczytać na stronie Marszu dla Życia i Rodziny.

„Tato – bądź, prowadź, chroń”

Tegoroczne hasło marszu to: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Słowa mają być „afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnymi”. Hasło to odnosi się również do obchodzonego obecnie w Kościele katolickim Roku św. Józefa. 

– Chcemy mocno zaakcentować rolę mężczyzny w rodzinie. W czasach pogubionych kobiet przyjdźmy na Marsz dla Życia i Rodziny, żeby powiedzieć, jak bardzo ważny jest dla naszych polskich rodzin silny, opiekuńczy i mądry mężczyzna. Mężczyzna zdeterminowany, aby walczyć o dobro i bezpieczeństwo żony i dzieci

– powiedziała Barbara Nowak, małopolska kurator. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Paweł Ozdoba zaznaczył, że w dzisiejszych czasach podważa się znaczenie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Sprzeciwia się też prawu naturalnemu i podstawowym wartościom ogólnoludzkim, niektórym zaś odmawia się prawa do urodzenia.

Marsze dla Życia i Rodziny są piękną odpowiedzią na tego typu zakusy zwolenników „świata bez wartości i cnót”

– podkreślił Ozdoba.

Ze względu na sytuację pandemiczną, jaki i beatyfikację prymasa Stefana Wyszyńskiego, w tym roku będzie to jedno wspólne wydarzenie, które połączy wszystkie miasta.

radomaryja.pl, marsz.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY