Wiceprezydent UEFA wydaje oświadczenie. Chodzi o oskarżenie Kamila Glika o rasizm

PILNE
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek / wikimedia commons

Honorowy prezes PZPN wypowiedział się publicznie w sprawie rzekomych oskarżeń wysuwanych w kierunku zawodników polskiej kadry. Były szef PZPN nie kryje swojego zdziwienia i niesmaku postawą Anglików.

Honorowy prezes PZPN oraz wiceszef UEFA wydał komunikat w sprawie skandalu, który wywiązał się po meczu Polska – Anglia. Zdaniem Zbigniewa Bońka oskarżenia, jakie wysuwają pod adresem polskich piłkarzy są bezpodstawne i szkalujące dobre imię reprezentantów Polski. Oświadczenie wiceprezydenta UEFA zamieszczono na oficjalnej stronie PZPN.

Oświadczenie wiceprezydenta UEFA

“Jako wiceprezydent UEFA, honorowy prezes PZPN i były wielokrotny reprezentant Polski, podkreślam po raz kolejny, że nasi piłkarze na boisku traktują swoich rywali zawsze w duchu fair play, tolerancji i solidarności. Oczywiście, podczas meczu nie brakuje gorących spięć i starć, ale sugerowanie przez stronę angielską rasistowskich zachować wicekapitana reprezentacji Polski, Kamila Glika, są doprawdy niedorzeczne. Glik przez wiele lat międzynarodowej kariery spędzonej na stadionach m.in. Hiszpanii, Francji czy Włoch imponował nie tylko twardą, ostrą grą, ale i mężnym charakterem oraz poszanowaniem koloru skóry i przekonań swych rywali.

Przedstawicielom kadry naszych ostatnich rywali zalecałbym przeanalizowanie zachowania swego obrońcy Kyle’a Walkera, który na pojednawczy gest Kamila Glika (podanie ręki) zachował się niegrzecznie. Piękny, emocjonujący mecz, nawet nie zakończony korzystnym rezultatem dla jednej z ekip, nie powinien mieć takiego epilogu, w którym zarzuca się nieprawdziwe i skandaliczne zachowania przedstawicielom reprezentacji Polski.”

Zbigniew Boniek, Honorowy Prezes PZPN

Kontrowersje po meczu Polska-Anglia

Fanom reprezentacji Anglii szczególnie podpadł Kamil Glik. Obrońca grał z wielkim zaangażowaniem i wdawał się w przepychanki z Anglikami, co nie uszło uwadze kibiców. Obrońca włoskiego Benevento doczekał się wielu nieprzychylnych komentarzy autorstwa kibiców z Anglii. Niestety niektórzy z nich zdecydowali się również zaangażować w sprawę jego żonę, do której wysyłano groźby.

Piłkarze z Wysp oskarżyli polskich zawodników o wyjątkową agresję oraz rasizm.

laczynaspilka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY