Niemcy chcą zmian w przepisach pięcioboju. Wszystko przez „okrucieństwo wobec zwierząt”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Annika Schleu

Annika Schleu, Igrzyska / Fot. Twitter/LydiaAllday

Niemcy, po wydarzeniach w Tokio z udziałem Anniki Schleu, domagają się natychmiastowych zmian w przepisach pięcioboju nowoczesnego.
  • Niemiecka zawodniczka na igrzyskach olimpijskich w Tokio przez problemy z koniem zawody zakończyła na odległej, 31. pozycji.
  • Andreas Sten-Ziemons z „Deutsche Welle”: Nikt nie powinien oglądać takich scen.
  • Trwa dyskusja na temat zmiany w dyscyplinach pięcioboju nowoczesnego.
  • Zobacz tażke: Jak dobrze znasz historię Igrzysk Olimpijskich? Weź udział w QUIZIE

Annika Schleu z Niemiec podczas igrzysk w Tokio straciła szansę na olimpijski medal przez konia. Niemcy chcą natychmiastowych zmian w przepisach pięcioboju nowoczesnego.

Niemka Annika Schleu, pięciokrotna mistrzyni świata, w piątek straciła szanse na olimpijski medal. Po dwóch pierwszych konkurencjach – pływaniu oraz szermierce była liderką. W skokach przez przeszkody wylosowała jednak konia Saint Boy, który nie chciał z nią współpracować. Z powodu zamieszania i problemów z wierzchowcem niemiecka pięcioboistka spadła z 1. lokaty na 31. miejsce.

Annika Schleu próbowała uporać się z koniem, wybuchła płaczem. Sytuację próbowała ratować jeszcze jej trenerka Kim Raisner, która uderzyła konia pięścią, za co została jednak zdyskwalifikowana i odsunięta od udziału w olimpijskich zawodach w Tokio.

Niemcy chcą zmian w przepisach

Niemcy, po wydarzeniach w Tokio z udziałem Anniki Schleu, domagają się natychmiastowych zmian w przepisach pięcioboju nowoczesnego. 

– Nikt nie powinien oglądać takich scen. Skoki przez przeszkody w pięcioboju nowoczesnym na igrzyskach w Tokio nie były dobrą reklamą dla tej dyscypliny. To, co wydarzyło się w parku jeździeckim Baji Koen, było dalekie od normalnych skoków przez przeszkody i powinno być opisywane jako zwykłe okrucieństwo wobec zwierząt

– napisał Andreas Sten-Ziemons z „Deutsche Welle”.

Od pewnego czasu trwa więc dyskusja na temat zmiany w dyscyplinach pięcioboju nowoczesnego. Jazdę konno można byłoby zamienić na inną konkurencję, np. kolarstwo górskie.

Niemieckie Stowarzyszenie Pięcioboju Nowoczesnego (DVMF) domaga się zmian w przepisach.

– Kolejna taka sytuacja pokazuje, że najwyższy czas, by się nad tym pilnie pochylić. W centrum uwagi musi być dobro zwierząt i uczciwa rywalizacja dla sportowców

– napisało DVMF.

Konie w pięcioboju losuje się z puli przygotowanej przez organizatorów. Przed zawodami koń i zawodnik mają tylko 20 minut na przyzwyczajenie się do siebie. Saint Boy przyzwyczaić się nie chciał. Nie tylko do Schleu, ale także do rosyjskiego pięcioboisty Gulnaza Gubaydullina, któremu też odmówił pokonania ostatniej przeszkody.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Swoje problemy z innym koniem –  Cristbalem 21, miała też Włoszka Elena Micheli (dwukrotnie wyrzucona z siodła), a z Caleansieną Brazylijka Ieda Guimaraes.

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY