Włosi wygrywają po karnych i są nowymi mistrzami Europy! Emocjonujący finał Euro 2020 [+WIDEO]

Euro 2020
Włochy Mistrzem Europy

Włochy Mistrzem Europy / fot. twitter.com

Luke Shaw w 2. minucie otworzył wynik spotkania, trafiając na 1:0 dla Anglii. Reprezentacja Włoch wyrównała w drugiej połowie meczu. Doszło do dogrywki, a potem rzutów karnych.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Anglików. Harry Kane kapitalnie poprowadził kontratak środkiem i zagrał piłkę na prawe skrzydło. Stamtąd dośrodkował ją Kieran Trippier. Piłkę skierował do siatki Luke Shaw. Początek meczu przebiegł w deszczowych warunkach i z przewagą reprezentacji Anglii.

Gorąco było już przed meczem. Internet obiegły nagrania, na których widać jak angielscy kibice demolują Londyn, a potem nie mając biletów wdzierają się na Wembley. Stewardzi mieli ogromne problemy z ich powstrzymaniem. Do akcji musiała wkroczyć policja.

Pierwsza połowa meczu to w przenośni i w rzeczywistości zimny prysznic dla Włochów. Reprezentacja z półwyspu apenińskiego nie dała rady strzelić wyrównującej bramki. Swoich okazji nie wykorzystali jednak także Anglicy. Mimo szybkiego otwarcia wyniku, w pierwszej połowie skończyło się na jednej bramce. Tymczasem deszczowa aura utrzymała się przez kolejne minuty spotkania.

Okazję do wyrównania Włosi wykorzystali za to w drugiej połowie meczu. W 67. minucie do siatki trafił Leonardo Bonucci. Emerson dośrodkowywał, a akcję strzałem głową zamykał Verratti, jednak bramkarz reprezentacji Anglii odbił piłkę na słupek. Odbitą piłkę skierował jednak do bramki Bonucci. Włoski piłkarz stał się najstarszym strzelcem gola w finałach Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Włochy – Anglia: 90 minut to za mało

Pod koniec drugiej połowy meczu dodatkowe emocje wzbudził kibic, który wtargnął na murawę. Początkowo ochrona obiektu nie potrafiła go złapać. Jednak po pewnej chwili można było powrócić do tych sportowych emocji. O ile w pierwszej połowie widać było przewagę Anglików, o tyle w drugiej wyraźnie przeważali Włosi. Ostatecznie sprawiło to, że mecz będzie musiała rozstrzygnąć dogrywka.

Dogrywka, mimo kolejnych okazji obu zespołów, nie przyniosła goli. Widać było coraz większe zmęczenie piłkarzy. Brak goli wywołał potrzebę rozegrania rzutów karnych. Serię rzutów karnych rozpoczęła reprezentacja Włoch. Jako pierwszy do jedenastki podszedł Berardi. Włoch pewnie umieścił piłkę w bramce. Podobnie dla reprezentacji Anglii Harry Kane. Z kolei strzał Belottiego obronił bramkarz reprezentacji Anglii. Z kolei w trzeciej serii w słupek trafił Rashford i Włosi odzyskali nadzieję. W czwartej serii rzutów karnych strzał Sancho obronił Donnarumma, a w piątej Pickford złapał piłkę po strzale Jorginho. Kolejna obrona, tym razem Donnarummy dała tytuł Włochom.