Arcybiskup rezygnuje po śledztwie Watykanu. W październiku wyganiał Straż Narodową spod kościoła

Dodano   1
  Loading
Abp Wiktor Skworc

Abp Wiktor Skworc / Fot. Facebook/Archidiecezja Katowicka

Abp Wiktor Skworc zrezygnował z członkostwa w Radzie Stałej Konferencji Episkopatu Polski i zrezygnował z przewodniczenia komisji ds. duszpasterstwa. Decyzję podjął po zakończeniu dochodzenia Watykanu w celu zbadania "sygnalizowanych zaniedbań", jakich abp Wiktor Skworc miał dopuścić się, jako biskup tarnowski, w sprawie wykorzystania seksualnego małoletnich przez dwóch kapłanów z diecezji tarnowskiej.
  • Abp Skworc będąc biskupem tarnowskim miał dopuścić się zaniedbań w sprawie przypadków molestowania małoletnich przez duchownych.
  • Krytykę pod adresem hierarchy skierował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
  • W sprawie została też zawiadomiona państwowa komisja ds. pedofilii.
  • Zobacz także: Ordo Iuris przeciwko dyskryminacji wierzących pacjentów

Abp Skworc pozostanie metropolitą katowickim.

Abp Skworc nadal będzie pełnił obowiązki metropolity katowickiego, ale poprosił Stolicę Apostolską o wyznaczenie arcybiskupa koadiutora co oznacza, że będzie to biskup pomocniczy z prawem następstwa na stolicy biskupiej

– przekazał rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

Krytykę pod adresem hierarchy skierował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Były biskup tarnowski, a obecnie arcybiskup katowicki Wiktor Skworc wiedział od rodziców i nauczycieli, że tamtejszy proboszcz molestuje małych chłopców. On obiecał, że ten problem rozwiąże, ale tego księdza wysłał na Ukrainę, gdzie on dopuścił się następnych molestowań. Później wrócił do Polski i został skierowany do Krynicy-Zdroju, gdzie znowu uczył w szkole

– stwierdził kapłan.

O tym, że “w diecezji tarnowskiej działo się źle” napisał też red. Krystian Kratiuk z Pch24.pl.

Nie wiem co miał na sumieniu abp Skworc bo Watykan nie podaje szczegółów, ale w diec. tarnowskiej działo się źle. A i nigdy nie zapomnę mu też pogonienia spod katedry chłopaków, którzy chcieli bronić świątyni przed rozkrzyczanym tłumem w październiku. Teraz pogoniono kogo innego.

– wskazał.

Abp Skworc ma także “wesprzeć finansowo” wydatki diecezji tarnowskiej w związku ze sprawami wykorzystania seksualnego.

Zobacz także: Kapela znów się ośmieszył. Stanowski obnażył hipokryzję lewicowego “poety”. Poszło o subskrypcje DoRzeczy

rmf24.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
ibrahim ibn jakub
Gość
ibrahim ibn jakub
12 lipca 2021 14:48

“kościół” (pisze celowo w cudzysłowie, aby podkreślić, że chodzi tu o kościół jako instytucję państwową watykanu) już dawno temu zszedł na psy. Jeśli wyżsi hierarchowie nie obudzą się i nie zejdą na ziemię (a żyją obecnie na księżycu), to jak wymże ostatnie stare pokolenie ludzi, wówczas świątynie będą stały puste. To oczywiście nie moje zmartwienie. Ja wiem, że Kościół to my – wierni. Pośredników nam nie potrzeba, ale czasami dobry pasterz jest na wagę złota, szczególnie kiedy człowiek błądzi na swej drodze życiowej. Niemniej jednak kościół od wieków trzymać chce wiernych w ciemnocie, aby nie znali Prawdziwej Wiedzy o świecie, ludziach i Ojcu Niebieskim. Dzis kościół tak zszedł na psy, że jedno kazanioe na 1000 jest normalne. Reszta, to bełkot w postaci listów pasterskich biskupów którym już dawno się we łbach i w dvpach poprzewracało. Oni myślą, że dziś ludzie to taka sama ciemna masa jak 100 lat temu.

POLECAMY