Wielki sukces polskiego tenisisty! Pokonał legendę

PILNE
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz / Fot. Twitter/screen Polsat Sport

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale tegorocznego Wimbledonu pokonał utytułowanego tenisistę Rogera Federera. W setach: 6:3, 7:6, 6:0.

Pierwszy set przebiegł zaskakująco dobrze dla Polaka. Hubert Hurkacz pokonał w nim Rogera Federera 6:3. W drugim już nie było tak łatwo. I tym razem jednak Hurkaczowi udało się doprowadzić set do pozytywnego dla siebie zakończenia. Polak wrócił ze stanu 1:4 i wygrał seta po tie-breaku. Wygrał z Federerem 7:6.

Trzeci set Polak wygrał 6:0. Tym samym w świetnym stylu awansował do półfinału Wimbledonu. O finał wielkoszlemowego turnieju zagra w piątek.

W tegorocznym Wimbledonie Hubert Hurkacz pokonał już pięciu zawodników. Polak we wtorek wygrał z wiceliderem rankingu ATP Daniłem Miedwiediewem i został czwartym w dziejach polskim singlistą w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego. Wcześniej dokonali tego: Wojciech Fibak, Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz. Wrocławianin stał się jednocześnie pierwszym polskim singlistą, który w turnieju wielkoszlemowym wygrał z tak wysoko notowanym rywalem.

Roger Federer to legenda tenisa i ikona światowego sportu. Szwajcar jest współrekordzistą w liczbie tytułów wielkoszlemowych (20, wspólnie z Rafaelem Nadalem) i rekordzistą pod względem triumfów w Wimbledonie (osiem). To wieloletni lider rankingu ATP.