Mistrzostwa Świata w Katarze tylko dla zaszczepionych? Szokujący pomysł

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
MŚ Katar 2022

Logo Mistrzostw Świata Katar 2022 / Fot. Flickr

Władze w Katarze, który zorganizuje mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2022 roku poinformowały, że bilety na mecze będą dostępne tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19.

Jak poinformował premier Kataru, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani, trwają negocjajce z jedną z firm farmaceutycznych na dostarczenie miliona szczepionek. FIFA i organizatorzy MŚ na razie nie skomentowali słów władz państwowych. Działania Katarskiego premiera łączą się z zamierzeniem, aby Mistrzostwa Świata w Katarze odbyły się tylko dla zaszczepionych.

W Katarze wykryto do tej pory niemal 221 tysięcy przypadków zakażenia COVID-19, zmarło 585 osób.

“Negocjujemy z firmą, aby zapewnić milion dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi, by uodpornić osoby niezaszczepione, które przybędą na mistrzostwa świata w Katarze. Naszym głównym celem jest ochrona zdrowia publicznego obywateli i mieszkańców kraju”

– powiedział szejk Chalid.

Mistrzostwa w Katarze tylko dla zaszczepionych – kolejny powód kontrowersji

Katar w trakcie przygotowań do organizacji największej piłkarskiej imprezy na świecie musi walczyć z krytyką środowisk międzynarodowych. Zwracają one uwagę na łamanie praw człowieka oraz złe traktowanie pracowników budujących stadiony na mistrzostwa. Teraz do fali krytyki może dołączyć fakt, że mistrzostwa w Katarze zostaną zorganizowane tylko dla zaszczepionych kibiców.

Jak podaje serwis wgospodarce.pl, od grudnia 2010 r. co tydzień w Katarze umiera średnio 12 robotników. Pochodzą głównie z Indii, Nepalu, Pakistanu, Bangladeszu i Sri Lanki. Zjawisko podliczyła brytyjska gazeta, opierając się na oficjalnych danych. W rzeczywistości liczba zmarłych podczas budowy stadionów i katarskiej infrastruktury może być znaczne wyższa. Wśród ofiar śmiertelnych jest 1641 Nepalczyków.

Mecze w ramach mistrzostw świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022 roku. Kadra Polski bierze udział w eliminacjach do tej imprezy. W najbliższym meczu eliminacyjnym zmierzy się z drużyną Albanii. Mecz odbędzie się 2 września 2021 roku w Polsce.

polsatnews.pl wgospodarce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY