Ronaldo odpowiedzialny za spadek wartości Coca-Coli? Giełda reaguje

Euro 2020
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Cristiano Ronaldo podczas meczu.

Cristiano Ronaldo podczas meczu. / Fot. Fanny Schertzer Wikimedia Commons

Cristiano Ronaldo podczas konferencji prasowej przed meczem Portugalii z Węgrami na Euro 2020 spowodował konsternację dziennikarzy. Piłkarz odstawił stojące przed nim butelki Coca-Coli i zostawił tylko butelkę z wodą. Swoim gestem zachęcił wszystkich do picia wody zamiast słodkich napojów. Spowodowało to znaczący spadek wartości Coca-Coli na giełdzie.
  • Ronaldo poczuł się oburzony, że na konferencji prasowej postawiono przed nim butelki znanego, amerykańskiego napoju. Odstawił je w sposób demonstracyjny i zarekomendował picie wody manifestując w ten sposób zdrowy tryb życia.
  • Piłkarz publicznie zdyskredytował jednego z głównych sponsorów mistrzostw Europy UEFA Euro 2020.
  • Po wystąpieniu Ronaldo na konferencji, akcje Coca-Cola Company zaliczyły spadek wartości o 1,6 procent, czyli 4 miliardy dolarów.
  • Zobacz także: Watykan odmówił Bidenowi udziału w papieskiej Mszy Świętej! Powodem niechęć do wzbudzenia kontrowersji

Ronaldo manifestuje zdrowy tryb życia wbrew sponsorom

Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie poczuł się oburzony, gdy podczas konferencji prasowej postawiono przed nim butelki z Coca-Colą. W akcie protestu usunął je ze stołu zostawiając na nim tylko butelki z wodą. Gwiazdor reprezentacji Portugalii zareklamował w ten sposób zdrowy tryb życia popierając picie wody zamiast słodkich napojów gazowanych. Ronaldo publicznie zdyskredytował jednego z głównych sponsorów mistrzostw Europy UEFA Euro 2020, co pokazał spadek sprzedaży Coca-Coli po konferencji.

Portugalski piłkarz nawet jak na zawodowego sportowca przykłada ogromną wagę do zdrowego trybu życia i obsesyjnie dba o swoje ciało. Według sportowych ekspertów jest to oprócz talentu, jeden z powodów jego wieloletniej boiskowej dominacji.

Ronaldo odpowiedzialny za spadek wartości Coca-Coli?

Jak informuje Wprost.pl, akcje Coca-Cola Company natychmiastowo straciły 1,6 proc. (z 56,1 do 55,22 dolara za sztukę). Dla niewprawionego obserwatora giełdy może się wydawać, że to niedużo. Jednak przy skali firmy okazało się, że jej wycena spadła przez to o 4 miliardy dolarów.

Firma z wartości 242 mld dolarów spadła na poziom 238 mld dol. Na chwilę przed konferencją wykres giełdowy zdecydowanie szedł w górę.

money.pl, portalspozywczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY