Węgrzy nie będą klęczeć przed meczem. Orban nie zostawia suchej nitki na lewicowych hipokrytach

Euro 2020
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na polskim profilu fanów premiera Węgier zamieszczony został wpis zawierający komentarz Orbana w sprawie zwyczaju klękania niektórych reprezentacji przed meczami. Węgrzy nie klęczeli przed meczem z Irlandią.
  • Orban potępił klękanie piłkarzy Irlandii w meczu z Węgrami. Jak sam stwierdził: “Węgrzy klękają tylko przed Bogiem, przed Ojczyzną i gdy proszą ukochaną o rękę. Na Węgrzech nie było niewolnictwa, my nie mamy moralnych obciążeń”.
  • Zawodnicy reprezentacji Węgier w geście wsparcia dla kampanii UEFA „Say no to racism” wskazali emblemat „UEFA Respect” na swoich strojach.
  • W ramach meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 z reprezentacją Anglii na Wembley również Polacy nie ulegli presji gospodarzy. W marcu reprezentacja Anglii uklękła, podczas gdy Polacy stali.
  • Zwyczaj polityczno-społecznych protestów ze strony sportowców pojawił się w Stanach Zjednoczonych.

Orban potępił klękanie piłkarzy Irlandii w meczu z Węgrami. Jak sam stwierdził: “Węgrzy klękają tylko przed Bogiem, przed Ojczyzną i gdy proszą ukochaną o rękę. Na Węgrzech nie było niewolnictwa, my nie mamy moralnych obciążeń”. Węgrzy nie klęczeli przed meczem towarzyskim z Irlandią i nie będą klękali na Euro 2020.

Pochwalił również postawę węgierskich kibiców, którzy w czasie, gdy Irlandzcy piłkarze klękali w geście solidarności z ruchem Black Lives Matter, wygwizdali przeciwników swojej drużyny.

Zawodnicy reprezentacji Węgier w geście wsparcia dla kampanii UEFA „Say no to racism” wskazali emblemat „UEFA Respect” na swoich strojach. Ten sam gest wykonał sędzia tego meczu, Daniel Stefański.

Węgrzy nie klęczeli przed meczem z Irlandią, nie będą klękać na Euro 2020

Węgierski Związek Piłki Nożnej uważa gest klękania jedynie za inicjatywę polityczną. Stwierdził, że nie chce brać w tym udziału, ponieważ jest zdecydowanym przeciwnikiem upolityczniania sportu. Przedstawiciele organizacji podkreślają, że szacunek dla innych jest jedną z podstawowych wartości sportu. Dlatego od lat walczy z wszelkimi formami nienawiści w ramach swojej kampanii „Nienawiść nie jest w porządku”. Węgrzy nie klęczeli przed meczem, ale podzielają wartości organizacji, w ramach której rywalizują o mistrzostwo Europy.

Warto wspomnieć, że przed podobną sytuacją zostali postawieni polscy piłkarze, którzy w ramach meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 z reprezentacją Anglii na Wembley również nie ulegli presji gospodarzy. W marcu reprezentacja Anglii uklękła, podczas gdy Polacy stali dumnie wskazując ten sam symbol, co Węgrzy. Postawa naszych piłkarzy spotkała się dużą liczbą pozytywnych komentarzy ze strony tych, którzy widzą w klękaniu z powodu BLM tylko poprawność polityczną.

Polski Związek Piłki Nożnej wydał w tej sprawie oświadczenie po tym spotkaniu, w którym zaznaczył, że polscy piłkarze wykonali inny gest, popierający walkę z każdego rodzaju nietolerancją oraz próbą wykluczenia społecznego.

Z klękania przed meczami zrezygnowały także reprezentacje Szkocji oraz Chorwacji.

Zwyczaj polityczno-społecznych protestów ze strony sportowców pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Sam symbol klękania przed meczami przeniknął do lig europejskich po jednej z najgwałtowniejszych fal protestów w USA od lat w czerwcu 2020 roku. Były one spowodowane śmiercią George’a Floyda podczas interwencji policji.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY