Oburzenie po wpadce TVP! W telewizji pomylili flagę Ukrainy

Euro 2020
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. twitter.com

Podczas niedzielnej transmisji meczy Euro 2020, kanał telewizji publicznej dopuścił się kompromitującej wpadki medialnej. W grafice zapowiadającej niedzielne spotkania grupowe, niewłaściwie dopasowano flagi państw grających tego dnia. W TVP pomylili flagę Ukrainy. O sytuacji informuje rosyjski portal rsport.eai.ru.
  • Polska telewizja publiczna dokonała kompromitującej wpadki podczas transmisji mistrzostw Europy w piłce nożnej.
  • W TVP zmieniono flagę holenderską na belgijską. W tej samej grafice, twórcy telewizyjni pomylili flagę Ukrainy z rosyjską. Ze względów politycznych, wywołało to natychmiastową reakcję mediów oraz falę komenatrzy na Twitterze.
  • Niektórzy internauci twierdzą, że było to niefortunne nałożenie się na siebie dwóch plansz z flagami reprezentacji. Inni z kolei doszukują się w tym niefortunnym zdarzeniu spisku.
  • Zobacz także: Euro 2020: Rosjanie uważają, że będą prowokacje polskich kibiców

Polski kanał telewizyjny TVP zamienił flagi reprezentacji Rosji i Ukrainy. Podczas transmisji pokazano harmonogram niedzielnych rozgrywek na turnieju. W ramach fazy grupowej o godzinie 21:00 przeciwko sobie zmierzyły się reprezentacje Holandii i Ukrainy. TVP zmieniło flagę holenderską na belgijską. W tej samej grafice, twórcy telewizyjni pomylili flagę Ukrainy i Rosji. Wywołało to natychmiastową reakcję mediów oraz falę komenatrzy na Twitterze.

Internauci tłumaczą wpadkę TVP

Część internautów jednoznacznie postrzega wpadkę, jako niefortunne nałożenie się flag państw grających poprzedniego dnia na niedzielny terminarz. Najprawdopodobniej użyto grafiki z soboty, jednak podmieniono jedynie nazwy krajów, a o symbolach narodowych zapomniano. Pech chciał, że akurat w miejscu reprezentacji Ukrainy dzień wcześniej znajdowała się Rosja, której flaga omyłkowo została przyporządkowana reprezentacji Ukrainy. Inni z kolei uważają, że jest to celowa dezinformacja obliczona na legendowanie rosyjskich zapędów terytorialnych względem Ukrainy. Jednak pozostaje przyjąć tą wersję wydarzeń jako teorię mocno spiskową. Pewne jest jedno, poprzez niefortunną zamianę barw reprezentacyjnych TVP dokonało sporej wpadki wizerunkowej. Jest to szczególnie istotne w kontekście rosyjskiej aneksji Krymu w 2014 i wszelkich zaszłości historycznych łączących oba narody.

Rsport.eai.ru, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY