Koniec dobrej passy. Iga Świątek nie dała rady rywalce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Iga Świątek

Iga Świątek, tenis / Fot. Peter Menzel/Flickr

Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale tenisowego turnieju Roland Garros. Przegrała z Greczynką, Marią Sakkari. Polska tenisistka pozostaje jeszcze w grze o zwycięstwo w deblu.

  • Iga Świątek nie powtórzy sukcesu z zeszłego roku, kiedy zwyciężyła indywidualnie w Roland Garros.
  • Wciąż jednak liczy się w walce o końcowy triumf turnieju deblowego. Polka w parze z Bethanie Mattek-Sands wywalczyła awans do półfinału. Może do niego awansować dziś też inna z Polek – Magda Linette w parze z Bernardy Pery.
  • W czwartek w półfinale turnieju indywidualnego Maria Sakkari zmierzy się z Barborą Krejcikovą.
  • Zobacz także: Macron uderzony w twarz! Ochroniarze rzucili się na napastnika [WIDEO]

W zeszłym roku Iga Świątek wygrała singlowy turniej Roland Garros. W tym roku pozostaje jej walka o końcowy triumf w deblu. W zeszłym roku także łączyła udział w turnieju indywidualnym i deblowym. Wówczas pierwszy z nich wygrała, a w drugim odpadła w półfinale.

Iga Świątek o sukces w deblu powalczy w parze z Bethanie Mattek-Sands. O awans do półfinału w tym turnieju walczy też inna z Polek – Magda Linette. Razem z Bernardy Pery mierzy się dziś z parą: Anastazja Pawluczenkowa/Elena Rybakina. Pierwszy set wygrała para z udziałem Polki, jednak drugi padł łupem oponentek.

Iga Świątek z Marią Sakkari zmierzyła się po raz pierwszy. Greczynka wygrała 6:4, 6:4. W czwartek w półfinale Sakkari zmierzy się z Barborą Krejcikovą.

sport.pl, radiozet.pl, interia.pl

POLECAMY