Macron uderzony w twarz! Ochroniarze rzucili się na napastnika [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Macron uderzony w twarz podczas spotkania na południu Francji.

Macron, atak, spoliczkowany, uderzony w twarz, Francja / Fot. Twitter

Incydent podczas spotkania prezydenta Francji z wyborcami. Macron został uderzony w twarz podczas spotkania z mieszkańcami Tain-l’Hermitage na południowym wschodzie Francji. – Precz z Macronią – krzyczał napastnik.

  • Jak informują francuskie media, policja zatrzymała dwie osoby po incydencie z udziałem prezydenta Macrona.
  • Macron po tym, gdy został uderzony w twarz, kontynuował swoją wizytę na południu Francji.
  • W jej trakcie spotyka się m.in. z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli podczas pandemii koronawirusa.
  • Zobacz także: Ministerstwo Sprawiedliwości: Nie każdy będzie mógł odziedziczyć spadek

Prezydent Francji odwiedził szkołę przygotowującą do pracy w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Postanowił także podejść do osób zgromadzonych za barierkami. Wtedy Macron został uderzony w twarz przez jednego ze stojących tam mężczyzn. Jak widać na opublikowanym nagraniu, na napastnika natychmiast rzucili się ochroniarze głowy państwa.

Jak donoszą francuskie media, po dzisiejszym incydencie, gdy prezydent Macron został uderzony w twarz, policja zatrzymała dwie osoby. Autentyczność nagrania opublikowanego w internecie, przedstawiającego moment zdarzenia, potwierdziła francuska agencja AFP. O fakcie ataku poinformowała też kancelaria prezydenta. Odmówiła jednak dalszych komentarzy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kancelarię prezydenta Francji, Macron po tym jak został uderzony, kontynuował swoją wizytę. W trakcie swojej wizyty Macron spotyka się m.in. z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli podczas pandemii koronawirusa.

rmf24.pl, wprost.pl, twitter.com

POLECAMY