91-letni Sobiesław Zasada wraca na tor! “Tego się nie zapomina”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rajd, pustynia

Rajd samochodowy na pustyni / Fot. pixabay

91-letni sportowiec, Sobiesław Zasada postanowił, że wznowi karierę rajdowca w wielkim stylu, startując m.in. w Rajdzie Safari.

  • Polski sportowiec i biznesmen, Sobiesław Zasada wraca po latach na tor wyścigowy
  • Ośmiokrotny mistrz Europy postanowił znów wystartować w rajdach w wieku 91 lat
  • Rajdowiec przygotowuje się już m.in. do Rajdu Safari w Kenii

Sportowiec Sobiesław Zasada zdecydował, że wróci na tor. 91-letni, trzykrotny mistrz Europy już przygotowuje się do Rajdu Safari. Przedtem planuje “na rozgrzewkę” wziąć udział w Rajdzie Żmudzi.

Zasada jest żywą legendą rajdów samochodowych. Trzykrotny mistrz Europy, był również trzykrotnie uznany wicemistrzem. Może poszczycić się ośmiokrotnym mistrzostwem Polski. Na jego koncie znalazło się aż 148 wygranych rajdów. Po zakończeniu kariery zajął się biznesem, w której to niszy również święci sukcesy jako jeden z najbogatszych Polaków. Jest prezesem Grupy Zasada, działającej na polu wielu branży, w tym motoryzacyjnej.

Znajdujący się już w godnym wieku Zasada postanowił wznowić swoją karierę po latach przerwy. Najpierw planuje wziąć udział w Rajdzie Żmudzi odbywającym się na Litwie. Później zamierza ścigać się w Rajdzie Safari w Kenii. “Nagle powraca, po 24 latach, bo ostatni raz jechał w 1997 roku. Pan Sobiesław ma 91 lat, w tym wieku siada i jedzie. Jak to jest możliwe? Ale gdy zobaczyłem, jak chwycił kierownicę, jak złapał za drążek zmiany biegów, jak ruszył! Nie, tego się nie zapomina. Widać było wielką radość w jego oczach” – komentował z entuzjazmem reporter TVN Turbo, Krzysztof Byśkiniewicz.

Sport.pl

POLECAMY