Zdjęcie włoskich piłkarzy wywołało kontrowersje! Lawina komentarzy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Reprezentacja Włoch na Europ 2020.

włoscy piłkarze, Włochy, Euro 2020, piłka nożna, sport, futbol / Fot. Twitter

Od kilku godzin na Twitterze kontrowersje oraz lawinę komentarzy budzi zdjęcie włoskich piłkarzy. Jest to skład piłkarskiej reprezentacji Włoch, powołany przez trenera Roberto Manciniego na zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Uwagę internautów przykuł fakt, że pośród kilkudziesięciu zawodników wyznaczonych do gry na tej prestiżowej imprezie są tylko biali mężczyźni.

Wpis użytkownika Stanislas Balcerac ze zdjęciem włoskich piłkarzy wywołał falę komentarzy:

Opinie internautów trafnie odzwierciedlają rzeczywistość czasów, w których się znajdujemy. Większość prześmiewczo zauważa, że na zdjęciu, wśród włoskich piłkarzy, są sami biali mężczyźni. Oczywiście, większość z internautów w zabawny sposób parodiuje potencjalne oburzenie tym faktem środowisk lewicowych. Zjawisko to jest jednak zdecydowanie bardziej złożone. W dzisiejszych czasach, obecność w jakiejkolwiek domenie życia publicznego niezróżnicowanej grupy o białym kolorze skóry budzi sprzeciw oraz automatycznie powoduje poczucie podświadomego wybrakowania, czy też niedostatecznej reprezentacji którejkolwiek, z mniejszości rasowych i etnicznych. Niektóre z opinii internautów wyśmiewają fakt, iż środowiska lewicowe chciałyby również widzieć zawodników o białym kolorze skóry w pozycji klęczącej w ramach nawiązania do ruchu Black Lives Matter. Inni z kolei, pośród męskiej części drużyny narodowej widzieliby parytetową reprezentację kobiet, lub osób transpłciowych.

Jest to idealny dowód na to, jak neo-marksistowska (anty)kultura, która przejmuje coraz większy obszar życia społeczno-politycznego cywilizacji zachodniej, transformuje i steruje myśleniem mas. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie doszukiwałby się takich szczegółów na zdjęciu drużyny piłkarskiej, która przecież wyłaniana jest na podstawie prezentowanych na boisku umiejętności sportowych, a nie koloru skóry czy poczucia indywidualnego zawodnika.

twitter.com

POLECAMY