REKLAMA

USA. Reparacje za niewolnictwo. Komisja zatwierdziła projekt

REKLAMA

Kierownictwo Partii Demokratycznej zastanawia się nad terminem głosowania ustawy wprowadzającej reparacje za niewolnictwo. Jednak niektórzy Demokraci są mniej zachwyceni perspektywą głosowania nad tak politycznie dzielącym aktem prawnym.

  • Komisja Izby Reprezentantów, zatwierdziła po raz pierwszy ustawę mającą na celu zbadanie, czy czarnoskórzy Amerykanie powinni otrzymać odszkodowanie za niewolnictwo
  • Spiker Pelosi zrzuciła decyzje na lidera większości, Hoyera, a ten na szefa komisji sądowniczej, Nadlera
  • Joyce Beatty przewiduje, że ustawa trafi pod głosowanie w tym roku
  • Zobacz także: Aktywiści BLM odwołali manifestację. Okazało się, że „ofiara” była biała

Zwolennicy reparacji odnieśli historyczne zwycięstwo. Komisja Izby Reprezentantów, zatwierdziła po raz pierwszy ustawę mającą na celu zbadanie, czy czarnoskórzy Amerykanie powinni otrzymać reparacje za niewolnictwo. Teraz ci prawodawcy chcą, aby ustawa trafiła do Senatu.

Przywódcy Demokratów na ostatnim Kongresie obiecali szybkie działania w sprawie ustawy reparacyjnej. Wszystko zależało od tego, czy przejdzie ona przez komisję sądową w Izbie Reprezentantów. W tym roku postępują jednak ostrożniej.

Spiker Nancy Pelosi popiera tę propozycję, ale pozostawia decyzje liderowi wiekszości Izby Reprezentantów Steny’emu Hoyerowi. Hoyer natomiast wstrzymał się od głosu, mówiąc zamiast tego, że porozmawia z przewodniczącym Komisji Sądownictwa Jerrym Nadlerem. –  Porozmawiam z przewodniczącym, zobaczę, co z tym zrobimy. Przypuszczam, że zostanie to poddane pod głosowanie – powiedział Hoyer.

Numer jeden to walka z COVID-19

Jednak niektórzy Demokraci są mniej zachwyceni perspektywą głosowania nad tak politycznie dzielącym aktem prawnym przed wyborami w 2022 r. Wolą skupić się na popularnych sprawach związanych z gospodarką, infrastrukturą czy walką z COVID-19. Nie chcą zagłębiać się w przepisy, takie jak reparacje za niewolnictwo, które mogą zrazić wyborców w okręgach, na których toczą się walki. – Problemem numer jeden, którym powinniśmy się teraz zająć, jest COVID. Numer dwa to COVID i numer trzy to COVID – i wyjście z kryzysu gospodarczego – powiedzieli.

Joyce Beatty, Członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, przewiduje, że ustawa trafi pod głosowanie w tym roku. Argumentowała, że ​​ataki Republikanów są nieuniknione, ale nie powinny powstrzymywać Demokratów przed próbami naprawienia brutalnej historii.

thehill.com

REKLAMA

Komentarze