Postawa polskich piłkarzy komentowana na świecie. “Polska daje nam przykład”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie milkną echa wokół sprawy klękania przed meczem, w ramach solidarności z Black Lives Matter. Komentarze na temat postawy polskich piłkarzy zelektryzowały polską debatę publiczną, ale jak się okazuje poruszyły także część osób za granicą.

Hiszpański europoseł, mający też korzenie austriackie, Hermann Tertsch, zachowanie polskich piłkarzy przedstawił w samych superlatywach. – To historyczny obraz. Bitwa kulturowa. Wojna cywilizacji. Anglia multikulti. Polska narodowa. Anglia na kolanach. Polska wyprostowana – napisał deputowany do Parlamentu Europejskiego. Można jedynie mieć żal, że Anglia nie znalazła się na kolanach także w sportowym wymiarze, gdzie po zaciętej walce udało się jej jednak zwyciężyć.

– Polska klęka tylko przed Bogiem. Polacy stosują się do tej świętej reguły dzisiaj, tak samo jak 1000 lat temu, 500, 200, 100 i 40. I ani UE, ani poprawność polityczna tego nie zmienią. Przeraża mnie myśl, co zrobiłaby hiszpańska reprezentacja w tej sytuacji – stwierdził także Tertsch.

„Polacy klękają tylko przed Bogiem albo gdy proszą kobietę o rękę”

Cały felieton tej sprawie poświęcił z kolei popularny w Hiszpanii bloger Elentir. Swój tekst zatytułował „Polacy klękają tylko przed Bogiem albo gdy proszą kobietę o rękę”. Pogratulował Polakom odporności na ideologiczne presje lewicy. Przypomniał też o postawie Marii Kwaśniewskiej, która z kolei wykazała się odwagą w czasie Olimpiady w Berlinie w 1936 r. i jako jedyna nie uniosła ręki w obowiązującym, nazistowskim salucie.

Sprawa była komentowana też choćby we Francji, m.in. na kanwie wpisu redaktora prowadzącego Tysol.fr Patricka Edery’ego. “Brawa dla odważnej polskiej ekipy. Polska daje nam przykład”; “Vive la Pologne!!”; “Czy pewnego dnia będziemy musieli szukać azylu politycznego w Polsce. Macrona i jego klikę trzeba przepędzić. Armia również musi wziąć na siebie odpowiedzialność, jeśli nie chce stać się narodową hańbą”; “Dawne kraje poddane dyktaturze komunistycznej pokazują nam przykład. Zachód staje się ludem poddanym szaleństwu postępowych lewicowców. Dziękuję polskim przyjaciołom” – to tylko niektóre z komentarzy, które się pojawiły.

dorzeczy.pl, tysol.pl

POLECAMY