Dodatkowe pieniądze na modernizację polskiej armii – ponad miliard złotych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Komisja Finansów Publicznych za przeznaczeniem 1,6 mld zł z rezerwy celowej dla MON. Wydając ponad 2 proc. PKB na obronność jesteśmy jednym z liderów NATO – poinformował szef MON.

Te środki finansowe będą przeznaczone na modernizację techniczną polskiej armii, ze szczególnym ukierunkowaniem na realizację programu „Wisła” – zakup baterii rakiet Patriot dla polskiej armii. Dziś szczególnie ważne jest to, byśmy jak najszybciej wywiązali się z zobowiązań w stosunku do USA, tak byśmy już w 2022 r. mogli powiedzieć, że pierwsze baterie rakiet Patriot są na terenie RP – powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.

Tymczasem Ministerstwo Obrony Narodowe ruszyło z kampanią zachęcającą do wstąpienia do wojska. “Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca.

Jak zapewnia MON – Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

radiomaryja

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY