Kaczyński pisze list do członków PiS – “W następnych wyborach będą mogli kandydować tylko ci, którzy podpiszą jednoznaczną deklarację”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / WikimediaCommons

Jarosław Kaczyński napisał list dyscyplinujący do członków PiS – W następnych wyborach do parlamentu z naszych list będą mogli kandydować tylko ci, którzy podpiszą jednoznaczną deklarację dot. korzystania z immunitetu, tak by nie chronił osób podejrzanych o przestępstwa kryminalne.

List opublikowała Beata Kempa na portalu społecznościowym Twitter. Można w nim przeczytać m.in. Władze PiS podejmą działania zmierzające do zmian w regulaminie Senatu i w ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem parlamentarzystów. Immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem.

Lider Prawa i Sprawiedliwości napisał list w związku z aferą dotyczącą senatora PiS. Informowaliśmy wcześniej, że w tajnym głosowaniu nad wnioskiem prokuratury o zatrzymanie i areszt senatora Stanisława Koguta został przez Senat odrzucony.

Przeciwko zatrzymaniu Stanisława Koguta zagłosowało 37 senatorów, za było 32, zaś 19 wstrzymało się od głosu. Wcześniej senator zrzekł się immunitetu. Kaczyński skomentował decyzję senatorów – Współdziałanie z taką formacją, nie w jakimś pozytywnym celu, co niekiedy może się zdarzyć, ale po to, by utrudnić egzekwowanie prawa, stawia Prawo i Sprawiedliwość w sytuacji, w której musimy się bronić przed często stawianym zarzutem, że w istocie jesteśmy tacy sami, jak nasi przeciwnicy.

Twitter/onet.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY