„Spółka Bąkiewicza i Barełkowskiego ma jeden poważny brak. Brak uczciwości”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Piotr Barełkowski i Robert Bąkiewicz we wspólnej rozmowie telewizji TVMN / fotomontaż: mn; zrzut ekranowy YT/telewizjapolska24

Wirtualne Media, w artykule “Narodowcy dalej kłócą się o Telewizję Media Narodowe”, opublikowały fragmenty listu w sprawie spółki Telewizja Media Narodowe, którą na początku 2023 roku założyli Robert Bąkiewicz i Piotr Barełkowski. Na postawione w liście zarzuty próbował odpowiadać obecny prezes spółki Piotr Barełkowski.

Zarzuty jakie przedstawił członek Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wobec spółki Bąkiewicza i Barełkowskiego można streścić w zasadzie do jednego zdania: działania na szkodę innego podmiotu gospodarczego.

Bezprawne korzystanie z logotypu Mediów Narodowych

Przede wszystkim Jerzy Wasiukiewicz przypomniał, że spółka Telewizja Media Narodowe cały czas bez zgody Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wykorzystuje logotyp Mediów Narodowych (chodzi o litery mn w czerwonym prostokącie). Jak podkreślił Wasiukiewicz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie udzieliło żadnego prawa spółce Bąkiewicza i Barełkowskiego do korzystania z tego loga. Przypomniał również, że Robert Bąkiewicz próbował nawet zarejestrować znak słowno-towarowy TVMN w Urzędzie Patentowym, ale Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zgłosiło co do tego sprzeciw. Znak który zawierał w sobie logo Mediów Narodowych tworzonych przez SMN.

Przejęte konta w mediach społecznościowych i kanały YouTube Mediów Narodowych

W liście skierowanym do Wirtualnych Mediów Jerzy Wasiukiewicz przypomina również o tym, że spółka Telewizja Media Narodowe przejęła bezprawnie ponad rok temu konta Mediów Narodowych na mediach społecznościowych, czyli konta w mediach społecznościowych należące do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Kontom, które jeszcze na początku 2023 roku służyły Mediom Narodowych należącym do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości z dnia na dzień zmieniono unikatowe adresy oraz nazwy tych kont. Oprócz tego zostały również przejęte kanały na YouTube, które należały do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Kanały: Historia bez Mitów oraz kanał Raport Geopolityczny. Drugi z kanałów obecnie podobnie jak konta w mediach społecznościowych, ma zmienioną nazwę. Z tym, że nazwę zmieniono na Kanał Niezależny  i publikowane są tam materiały z TVMN, czyli kanału spółki Bąkiewicza i Barełkowskiego.

Odpowiedź prezesa Piotra Barełkowskiego

Piotr Barełkowski na postawione zarzuty odpowiedział w stylu “to nie moja ręka”:
Żadnych kont w mediach społecznościowych, należących do stowarzyszenia MN nie przejmowaliśmy, używamy obecnie zupełnie innego logotypu, a poprzedni – na który wskazują te osoby – też jedynie w ich opinii był podobny do stowarzyszeniowego. (…) Wielokrotnie podejmowaliśmy próby polubownego zamknięcia politycznego konfliktu. Nigdy nie chcieliśmy, ani nie chcemy – pod moim zarządem – uczestniczyć w sporach pomiędzy Konfederacją a częścią PiS, których pokłosiem są fale nienawiści ze strony tych aktywistów. (…) Nie zamierzamy drążyć historycznego sporu Panów Wasiukiewicza i Bąkiewicza – są poza nami. (…) Jesteśmy otwarci na każdy postulat, który zamknie konflikt, którego przecież nie jesteśmy stroną.

Komentarz Jerzego Wasiukiewicza do słów Piotra Barełkowskiego

Jerzy Wasiukiewicz skomentował dla portalu Media Narodowe całą sytuację i odpowiedź obecnego prezesa spółki Telewizja Media Narodowe, Piotra Barełkowskiego. Poniżej pełna treść komentarza:

Spółka Bąkiewicza i Barełkowskiego ma jeden poważny brak. To brak uczciwości w swoich działaniach. Spółka powstała jeszcze wtedy, kiedy Robert Bąkiewicz był prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, a Piotr Barełkowski był wówczas zatrudniany przez Stowarzyszenie. I właśnie w tamtym czasie, jak się później okazało, były zawierane niekorzystne dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości umowy najmu lokalu, sprzętu telewizyjnego, czy sprzedaży praw do programów zrealizowanych przez Media Narodowe. Przejmowane były kanały na YouTube i konta w mediach społecznościowych. Wszystko to odbywało się nie tylko bez zgody Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, ale przede wszystkim w tajemnicy przed Zarządem. I oczywiście wszystko z korzyścią dla spółki Telewizja Media Narodowe, w której Bąkiewicz i Barełkowski byli od początku udziałowcami. Ten pierwszy za pośrednictwem Fundacji pod Wierzbami. Bo to ta fundacja, której Bąkiewicz jest fundatorem, oficjalnie jest udziałowcem spółki.

Przypomnijmy, że Media Narodowe powstały w roku 2017 z wpłat darczyńców Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. I również z wpłat darczyńców oraz wpływów z 1% były przez lata były utrzymywane i mogły się rozwijać. Ba, nawet Piotr Barełkowski (o czym już wspomniałem), którego najął Bąkiewicz, pobierał wynagrodzenie w roku 2022 również dzięki wpłatom od darczyńców Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

W roku 2023 Bąkiewicz i Barełkowski postanowili jednak, że zamykają Media Narodowe Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, a na brandzie Mediów Narodowych budują własny szyld. Oczywiście, to również odbyło się bez zgody i wiedzy Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. A całe działanie było działaniem na szkodę Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Szczytem chyba już pokazu bezczelności, poczucia bezkarności, było zamieszczenie na portalu Mediów Narodowych artykułu w którym pojawiła się informacja o tym, że teraz powstaje nowy projekt medialny, a cała redakcja Mediów Narodowych będzie tworzyć telewizję i portal TVMN. I był to ostatni artykuł zamieszczony na portalu Mediów Narodowych aż do czasu odzyskania lokalu i sprzętu przez Zarząd Stowarzyszenia.

W tamtym też czasie do mediów poszły o powstaniu mediów TVMN komunikaty w których wykorzystano wizerunki dziennikarzy, którzy do tej pory byli zatrudnieni przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Nawet pojawił się tam wizerunek dziennikarki, która nadal była zatrudniona w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości (sic!), bo umowa z nią nie została przez SMN rozwiązana! Ale to nie przeszkadzało Barełkowskiemu i Bąkiewiczowi, a by w roku 2023 posłużyć się wizerunkiem dziennikarki, którą zatrudniał inny podmiot gospodarczy.

Niestety, atak na Media Narodowe Stowarzyszenia Marsz Niepodległości okazał się w dużej mierze skuteczny. Do dzisiaj nie udało się odzyskać należących do Mediów Narodowych kont w mediach społecznościowych, które wykorzystuje do promocji swoich materiałów spółka Bąkiewicza i Barełkowskiego. Podobnie jak wspomnianych już dwóch kanałów na YouTube, które osobiście zakładałem (jeden z nich był wcześniej starym moim prywatnym kanałem), a do których dostęp przekazałem osobiście Robertowi Bąkiewiczowi jako prezesowi SMN w roku 2020. Zaś dostępów do tych kanałów pozbawił mnie Tomasz Kalinowski, kolejny wspólnik w spółce Telewizja Media Narodowe PSA.

Piotr Barełkowski komentując dla Wirtualnych Mediów, że tutaj jedynie chodzi o jakiś konflikt polityczny, czy też mówiąc, że to tylko jakiś konflikt pomiędzy Bąkiewiczem a Wasiukiewiczem, posługuje się jedynie pijarowym bełkotem. Pomija istotę sprawy i ucieka od prawdy. Prawdy również o samym sobie. Piotr Barełkowski nie widzi bowiem nic złego w tym, że korzysta z logotypu należącego do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, że korzysta z mediów społ. tego Stowarzyszenia czy kanałów YouTube. Robi tyle lat w biznesie i nie jest w stanie odróżnić tego co w tym biznesie jest etyczne a co nie? Nie jest w stanie odróżnić konkurowania na rynku od ewidentnego działania na szkodę innego podmiotu gospodarczego?

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nigdy nie zrezygnowało z dopominania się o swoje. Do byłych już członków SMN takich jak Robert Bąkiewicz i Tomasz Kalinowski, były wysyłane wezwania o zwrot różnych aktywów SMN, a tym są również konta w mediach społecznościowych czy kanały YouTube. W tym względzie niestety cisza ze strony obu udziałowców spółki Telewizja Media Narodowe. Kolejne działania w związku z tym przed nami.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY