REKLAMA

Ze stanowiska został odwołany Jan Dziedziczak. Jest już kolejny wiceminister

Ze stanowiska został odwołany Jan Dziedziczak. Jest już kolejny wiceminister

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Papierza na podsekretarza stanu w resorcie spraw zagranicznych; odwołany ze stanowiska został Jan Dziedziczak – poinformował dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Artur Lompart.

Jednocześnie minister Jacek Czaputowicz podjął decyzję i zwrócił się z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego o likwidację stanowiska sekretarza stanu zajmowanego przez ministra Dziedziczaka – dodał Lompart.

REKLAMA

Powiedział także, że szef rządu przychylił się do tego wniosku. Nowy wiceminister ma zajmować się m.in. sprawami polonijnymi, za które – obok kontaktów z parlamentem i dyplomacji publicznej – odpowiadał do tej pory Dziedziczak.

Decyzja oznacza, że w ministerstwie będzie pracować jeden sekretarz stanu – ds. europejskich Konrad Szymański – oraz czterech podsekretarzy; obok Papierza funkcje te pełnią Bartosz Cichocki (odpowiedzialny za sprawy wschodnie, konsularne oraz politykę bezpieczeństwa), Marek Magierowski (ds. polityki amerykańskiej, azjatyckiej, afrykańskiej, bliskowschodniej i dyplomacji ekonomicznej) i Piotr Wawrzyk (ds. prawnych i traktatowych).

Czytaj więcej: Jan Dziedziczak: „Izrael to racjonalny kraj i należy być optymistą”

MediaNarodowe/gosc.pl

 

REKLAMA

Komentarze