Ze stanowiska został odwołany Jan Dziedziczak. Jest już kolejny wiceminister

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/PolskieRadio

Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Papierza na podsekretarza stanu w resorcie spraw zagranicznych; odwołany ze stanowiska został Jan Dziedziczak – poinformował dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Artur Lompart.

Jednocześnie minister Jacek Czaputowicz podjął decyzję i zwrócił się z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego o likwidację stanowiska sekretarza stanu zajmowanego przez ministra Dziedziczaka – dodał Lompart.

Powiedział także, że szef rządu przychylił się do tego wniosku. Nowy wiceminister ma zajmować się m.in. sprawami polonijnymi, za które – obok kontaktów z parlamentem i dyplomacji publicznej – odpowiadał do tej pory Dziedziczak.

Decyzja oznacza, że w ministerstwie będzie pracować jeden sekretarz stanu – ds. europejskich Konrad Szymański – oraz czterech podsekretarzy; obok Papierza funkcje te pełnią Bartosz Cichocki (odpowiedzialny za sprawy wschodnie, konsularne oraz politykę bezpieczeństwa), Marek Magierowski (ds. polityki amerykańskiej, azjatyckiej, afrykańskiej, bliskowschodniej i dyplomacji ekonomicznej) i Piotr Wawrzyk (ds. prawnych i traktatowych).

Czytaj więcej: Jan Dziedziczak: “Izrael to racjonalny kraj i należy być optymistą”

MediaNarodowe/gosc.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY