REKLAMA

Wybory tuż za rogiem. Donald Trump i żona zarażeni koronawirusem!

Wybory tuż za rogiem. Donald Trump i żona zarażeni koronawirusem!

Prezydent Donald Trump oraz jego żona Melania poinformowali o zarażeniu się koronawirusem. Niedawno wykonali test na obecność wirusa, wynik okazał się być pozytywny. Najprawdopodobniej zostali oni zainfekowani w trakcie podróży po trasie wyborczej od swojej doradcy Hope Hicks.

REKLAMA

Za miesiąc w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie, które zadecydują o dalszym kierunku tego kraju. W zaciętej rywalizacji pomiędzy byłym wiceprezydentem Joe Bidenem, a obecnym Prezydentem USA zdaniem amerykańskich analityków wygrywa ten pierwszy. Donald Trump, aby nie zatracić szans podróżował ostatnio po kraju bardzo często. Podczas nich był narażony na zarażenie się wirusem COVID-19, co jednak go nie wystraszyło.

Zobacz także: Dlaczego Polska powinna wypowiedzieć Konwencję stambulską – raport Ordo Iuris

Jak się jednak okazuje, pech rzucił się jednak w ramiona amerykańskiego przywódcy. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o swojej sytuacji zdrowotnej – „Dzisiejszej nocy Melania i ja otrzymaliśmy pozytywny wynik na obecność COVID-19. Natychmiast rozpoczynamy proces kwarantanny. Przejdziemy przez to razem” – wspierał swoją partnerkę Donald Trump.

Podróże i niebezpieczeństwo

Do zachorowania doszło prawdopodobnie podczas wspólnej podróży po kraju w ramach kampanii prezydenckiej. Jedna z asystentek amerykańskiego przywódcy – Hope Hicks niedawno informowała o zainfekowaniu się koronawirusem. Natomiast już kilka miesięcy temu u pracowników oraz agentów Secret Service wykryto infekcję. Wówczas Biały Dom w ekspresowym tempie poczynił wszystkie kroki do wykluczenia dalszych zarażeń.

Zgodnie z oświadczeniem prywatnego personelu medycznego Prezydenta USA, para udała się na natychmiastową kwarantannę. Melania oraz Donald Trump mają czuć się dobrze. Od teraz wykonują zdalnie swoje obowiązki.

„Prezydent bardzo poważnie traktuje zdrowie i bezpieczeństwo swoje i każdego, kto pracuje na rzecz jego i Amerykanów. Biuro Białego Domu współpracuje z osobistym lekarzem prezydenta i Biurem Wojskowym Białego Domu, aby zapewnić, że wszystkie plany i procedury uwzględniają aktualne wytyczne CDC i najlepsze praktyki w zakresie ograniczania narażenia na COVID-19 w największym możliwym stopniu, również podczas podróży prezydenta” – informował zastępca rzecznika prasowego Białego Domu Judd Deere.

onet

REKLAMA

Komentarze