REKLAMA

W Bytomiu zmarła 19 ofiara koronawirusa w Polsce. Już 1717 zakażonych

W Bytomiu zmarła 19 ofiara koronawirusa w Polsce. Już 1717 zakażonych

Niestety, jest 19 ofiara koronawirusa w naszym kraju. W Bytomiu zmarł 75-latek. Był w stanie ciężkim. Organizm osłabiły choroby współtowarzyszące.

Codziennie rano czy wieczorem Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne dane co do rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Niestety, coraz częściej przy tych komunikatach musimy pisać o kolejnej ofierze śmiertelnej. Tak jest i dzisiaj. Zmarła już dziewiętnasta osoba, która została zakażona koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Pacjent zmarł w Bytomiu. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych zgonów, najnowsza ofiara zarazy miała choroby towarzyszące. Mężczyzna miał 75 lat.

„To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące” – podało ministerstwo. Mamy też informacje o kolejnych zarażonych. Mamy aż 79 nowych przypadków. 22 to osoby z województwa śląskiego, 12 z lubelskiego, 12 z opolskiego, 11 z małopolskiego, 10 z warmińsko-mazurskiego, 5 osób z województwa świętokrzyskiego, po dwa przypadki z województw wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego, a także po jednym przypadku w województwach pomorskim i podlaskim. Aktualne informacje ministerstwo podaje na swoim profilu na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł Krzysztof Penderecki, wybitny kompozytor. Miał 86 lat

Przypomnijmy, że wczoraj prezydent Andrzej Duda przyznał, że jeśli koronawirus w Polsce będzie się rozwijał, to możliwe jest przeniesienie wyborów, a 10 maja jako termin elekcji nowego prezydenta może być „nie do utrzymania”. Na świecie chorych jest na tę chwilę aż 668 tysięcy osób, zmarło już około 31 tysięcy, a wyleczonych jest ponad 142 tysiące osób. Najwięcej zarażonych jest obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie na tę chwilę mamy prawie 125 tysięcy przypadków i ponad 2200 zgonów. Najwięcej ofiar śmiertelnych jest we Włoszech, gdzie zmarło już ponad 10 tysięcy osób.

REKLAMA

Komentarze