REKLAMA

Tysiące nielegalnych imigrantów przybywa do Hiszpanii – padł kolejny rekord

Tysiące nielegalnych imigrantów przybywa do Hiszpanii – padł kolejny rekord

Tysiące nielegalnych imigrantów przybywa do Hiszpanii. W tym roku padł kolejny już rekord – od stycznia do kwietnia nielegalnie przybyło
6623 osób.

Liczba migrantów, którzy dotarli do Hiszpanii drogą morską, zwiększyła się o 51 procent. Tylko od piątku hiszpańskie służby podjęły u brzegów tego kraju blisko 640 migrantów znajdujących się w łodziach

REKLAMA

W Hiszpanii stale rośnie liczba nielegalnych imigrantów. Tylko w zeszłym roku aż o 165 procent. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podaje, że do kraju w 2018 roku dostało się ponad 59 tysięcy osób.

Nielegalni imigranci docierają głównie z Maroka albo Algierii. Najczęściej przedostają się do południowej i południowo-wschodniej części kraju. Przedstawione liczby oznaczają, że nastąpił blisko trzykrotny wzrost liczby migrantów, którzy dostali się na terytorium Hiszpanii drogą morską bez ważnych dokumentów.

Czytaj więcej: Hiszpania będzie deportować agresywnych imigrantów

Hiszpania stała się głównym kanałem przerzutu do Europy nielegalnych imigrantów. Kraj jest również jednym z najczęstszych celów podróży imigrantów.

Liczba imigrantów przekłada się m.in. na wzrost liczby muzułmanów. W samej Katalonii od 2011 do 2015 r. liczba muzułmanów w Katalonii wzrosła o 19,5%. To przekłada się na 83 000 osób więcej niż 4 lata temu. Co więcej, ryzyko ataku terrorystycznego potroiło się w tym roku (pod rządami socjalizmu przybyło prawie 30 000 więcej muzułmanów).

Katalonia ma najszybciej rosnącą populację muzułmańską w Hiszpanii – i więcej ośrodków islamskich niż jakikolwiek inny region w kraju.


REKLAMA

Komentarze