REKLAMA

Hiszpania będzie deportować agresywnych imigrantów

Hiszpania będzie deportować agresywnych imigrantów

REKLAMA

Minister spraw wewnętrznych Hiszpanii zapowiedział, że nielegalni imigranci, którzy „stosują agresję” będą deportowani. To odpowiedź na ataki na żandarmów w Ceucie.

Nie zamierzamy tolerować imigracji agresywnej i działającej przeciwko naszemu krajowi oraz naszym państwowym siłom bezpieczeństwa – podkreślał szef hiszpańskiego MSW Fernando Grande-Marlaska.

Według polityka wydalenie agresywnych imigrantów będzie sygnałem dla organizacji, które zajmują się przemytem ludzi. Przesłanie to dotyczy imigracji uporządkowanej, bezpiecznej i zgodnej z prawem, która jest możliwa i pożądana, a nie imigracji nielegalnej i agresywnej – tłumaczył na konferencji szef MSW.

Tymczasem wciąż rośnie napływ nielegalnych imigrantów do Hiszpanii. Tylko w weekend liczba osób, które dotarły do hiszpańskich wybrzeży wyniosła 1226 osób.

REKLAMA

Decyzja otworzenia hiszpańskiego portu na nielegalnych imigrantów wiąże się z zamknięciem granic dla imigrantów we Włoszech. W ostatnim tygodniu do tamtejszych portów trafiło 1226 osób – informuje Radio Maryja.

Wcześniej minister obrony Hiszpanii Margarita Robles zarzuciła unijnym władzom niechęć wobec przyjmowania imigrantów. – Prawo międzynarodowe nakazuje chronić ludzkie życie. Zapis ten występuje w wielu dokumentach międzynarodowych, np. w Karcie Narodów Zjednoczonych – stwierdziła.

Hiszpania jest jednym z najczęstszych celów podróży imigrantów. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji obliczyła, że w pierwszym kwartale tego roku dotarło tam 3345  nielegalnych przybyszów, czyli o 38 proc. więcej, niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Dla lewicowego rządu Pedro Sancheza przyjmowanie uchodźców będzie jednym z priorytetów. Madryt proponuje władzom UE przywrócenie obowiązkowych kwot rozdziału uchodźców w krajach członkowskich – dodaje portal Radio Maryja.

radiomaryja.pl

 

REKLAMA

Komentarze