REKLAMA

Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na marszałka Senatu

Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na marszałka Senatu

Wygląda na to, że PiS ostatecznie utracił Senat. Wiele osób zapowiadało, że ktoś z opozycji zostanie zwerbowany. Przewagę jednak nadal ma opozycja.

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość mimo wygrania wyborów i zdobyciu rekordowego poparcia, utraciło większość w Senacie. Znalazło się w nim tylko 48 przedstawicieli PiS-u. W stuosobowej izbie wyższej parlamentu potrzeba oczywiście 51 głosów, aby rządzić. Opozycja z Koalicji Obywatelskiej co prawda ma tylko 43 senatorów, ale razem z przedstawicielami PSL, SLD i niezależnymi ma większość.

REKLAMA

Dzisiaj w Sejmie odbyła się wspólna konferencja prasowa Grzegorza Schetyny z Koalicji Obywatelskiej, Władysława Kośniak-Kamysza z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Włodzimierza Czarzastego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłosili oni, że wspólnym kandydatem opozycji na marszałka Senatu będzie polityk pierwszej z tych formacji, senator Tomasz Grodzki. Co ciekawe był on jednym z senatorów PO, których próbował zwerbować PiS.

ZOBACZ TAKŻE: PiS próbuje odzyskać kontrolę nad Senatem. Senator PO był sondowany

Wicemarszałkiem miałby zostać Bogdan Borusiewicz z Platformy Obywatelskiej, Gabriela Morawska-Stanecka z „Lewicy” (Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz prawdopodobnie Jan Filip Libicki z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nowa kadencja Sejmu i Senatu rozpoczyna się 12 listopada. Wtedy już wszystko będzie jasne.

REKLAMA

Komentarze