REKLAMA

Robert Winnicki brutalnie obnaża indolencję Sakiewicza

Robert Winnicki brutalnie obnaża indolencję Sakiewicza

Tomasz Sakiewicz na jednym z portali społecznościowych napisał o dobrym aspekcie ostatnich wydarzeń. Miałoby to być pokazanie światu antypolonizmu przez ludzi o rasistowskich poglądach. Robert Winnicki bezlitośnie sprowadził redaktora naczelnego Gazety Polskiej na ziemię pisząc, że „większość świata nic nie obchodzi Polska i Polacy”.

Czytaj więcej: Prezydent Poznania w Izraelu: „Polacy pomagali nazistom”

REKLAMA

Redaktor naczelny Gazety Polskiej odniósł się na Twitterze do napiętej sytuacji między Polską, a Izraelem, gdzie źródłem problemu stały się antypolskie wypowiedzi prominentnych przedstawicieli władz izraelskich w tym Premiera Benjamina Netanjahu oraz Ministra Spraw Zagranicznych Israela Katza.

Przypomnijmy, że po słowach ministra Katza „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, Premier Mateusz Morawiecki postanowił nie wysyłać polskiej delegacji na szczyt grupy wyszehradzkiej, który się ostatecznie nie odbył. Formalnie jednak doszło do spotkania przedstawicieli Węgier, Słowacji i Czech z Netanjahu.

Świat zobaczył antypolonizm?

Jak pisze Sakiewicz – „Jedyną dobrą stroną ostatnich wydarzeń jest to, że cały świat zobaczył istnienie antypolonizmu jako realnego zjawiska wśród ludzi o rasistowskich poglądach”

Prezes Ruchu Narodowego oraz Poseł na Sejm RP Robert Winnicki szybko sprowadził do parteru redaktora, odpowiadając – „„Cały świat” ma antypolonizm w poważaniu”.

Dodał także – ” Naród nakarmiony bzdurami, mitami, urojeniami, choćby najbardziej nawet „patriotycznymi” nie będzie potrafił realnie, skutecznie walczyć o swoje interesy na forum międzynarodowym”.

Zachęcił dodatkowo do czytania dzieł Romana Dmowskiego, głównego myśliciela i ojca polskiego nacjonalizmu.

dorzeczy.pl

REKLAMA

Komentarze