Największy szczyt gospodarczy w Indiach również z Polakami

Przedstawiciele polskich firm z branży gospodarowania odpadami, branży spożywczej oraz z branży IT pojawią się na największych w Indiach targach i szczycie gospodarczym. Targi mają charakter wystawienniczy, a podczas imprezy Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomi narodowe stoisko.

Ponad dwa lata temu polski rząd wskazał Indie jako jeden z pięciu najbardziej perspektywicznych rynków dla polskiego eksportu. Dlatego, także poprzez nasze biuro, prowadzi na nim intensywną promocję polskich produktów i usług. Jednym z nich jest uczestnictwo w kluczowych imprezach gospodarczych i branżowych, takich jak Szczyt Vibrant Gujarat” – skomentowała dla Polskiej Agencji Prasowej szefowa biura PAIH w Mumbaju – Adrianna Dyndo.

Szczyt odbędzie w dniach 18-22 stycznia 2019 i jest jednocześnie spotkaniem liderów politycznych i biznesowych pod przewodnictwem szef indyjskiego rządu. Rok temu przedsięwzięcie przyciągnęło blisko 25 tysięcy uczestników ze 100 państw.

W tym roku Polska, obok 14 innych państw, otrzymała status kraju partnerskiego wydarzenia.

W związku z tym, że szczytowi towarzyszą targi wystawiennicze, PAIH przygotowała dla polskich firm stoisko narodowe. Do Indii zabieramy pięć polskich firm z różnych branż: dostawcę rozwiązań i usług outsourcingu IT Billennium, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, producenta żywności Ewa-Bis, producenta sprzętu do SPA i wellness Fitnesswell, a także firmę zajmującą się zarządzaniem odpadami Transfer” – przekazała dalej A. Dyndo.

W pierwszym kwartale tego roku Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomi nabór na rynek indyjski do programu Polskie Mosty Technologiczne.

Polskie Mosty Technologiczne to program grantowy, w ramach którego MŚP mają szansę zbudować strategię ekspansji i przetestować ją z nami na miejscu. Pomożemy im postawić pierwsze kroki w Indiach” – powiedziała szefowa PAIH w Mumbaju.

Radiomaryja.pl

REKLAMA

Komentarze