REKLAMA

Mieszane uczucia po słowach arcybiskupa Gądeckiego: „Zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity”

Mieszane uczucia po słowach arcybiskupa Gądeckiego: „Zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity”

Nie milkną echa tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Informowaliśmy już Państwa o nagłej rezygnacji z prezesury WOŚP przez Jerzego Owsiaka. Andrzej Duda złożył kondolencje najbliższym zmarłego prezydenta. Organizowane są msze w jego intencji i liczne marsze. Wypowiedział się również arcybiskup Gądecki, jednak słowa, które padły z jego ust nie do końca mogą budzić sympatię…

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki złożył kondolencje rodzinie zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Brak obrazka

Podczas konferencji, w której uczestniczył arcybiskup padły następujące słowa:

Należy dążyć do jedności i pokoju społecznego. Myślę także o tym, że w takim momencie trzeba rzetelnej modlitwy i o taką proszę. Apeluję o, to by nie wykorzystywać politycznie śmierci prezydenta Adamowicza – stwierdził abp. Stanisław Gądecki.

Brak obrazka

Wcześniej arcybiskup złożył kondolencje najbliższym Pawła Adamowicza.

Zapytany o zabójcę i o to, co myśli o całej, niewątpliwie ciężkiej dla wszystkich, sytuacji arcybiskup powiedział słowa, które nie do końca mogą być zrozumiałe:

REKLAMA

To może paradoksalne, ale zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity – powiedział duchowny podczas spotkania z dziennikarzami.

natemat.pl

REKLAMA

Komentarze