Michał Kwiatkowski zwycięzcą 75. Tour de Pologne!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kolarz brytyjskiej grupy Sky został zwycięzcą jubileuszowego 75. Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski po raz drugi wygrał wyścig dookoła Polski. Wcześniej dokonał tego w 2014 r.

Polski kolarz Michał Kwiatkowski wygrał klasyfikację Tour de Pologne. Na ostatnim siódmym etapie Michał Kwiatkowski zajął 6. miejsce, jednak nie wpłynęło to znacząco na klasyfikację końcową. Przez większą część etapu głównym pomocnikiem Kwiatkowskiego był jego kolega z drużyny Sergio Henao.

Zwycięzcą ostatniego etapu Tour de Pologne był Brytyjczyk Simon Yates, który tracił do Polaka 39. sekund. Na trzy kilometry przed końcem przewaga Yatesa niebezpiecznie zwiększyła się do 33 sekund, a dodatkowo zawodnik zgarnąłby 10 sekund bonifikaty za wygranie etapu. Jednak Brytyjczyk opadł z sił i nie zdołał wyprzedzić Kwiatkowskiego w klasyfikacji generalnej.

W rezultacie Kwiatkowski pewnie dojechał do mety w Bukowinie Tatrzańskiej na 6. miejscu mając zaledwie 12 sekund straty do Yates. Polak wygrał 2 z 7 etapów, zaś na jednym był 3.

Michał Kwiatkowski po raz drugi wygrał Tour de Pologne, wcześniej dokonał tego w 2014 r.