REKLAMA

Medialna burza po artykule o gwałtach w „Bravo Girl”. Oskarżenia o rasizm i… kolonializm

Medialna burza po artykule o gwałtach w „Bravo Girl”. Oskarżenia o rasizm i… kolonializm

Medialna burza po artykule o napaści seksualnej w „Bravo Girl”. Feministki oskarżyły dziennikarzy o rasizm i… kolonializm, ponieważ na ilustracji pojawiły się czarne, męskie ręce.

„W „Bravo Girl” artykuł o napaściach na tle seksualnym. W necie wielka gównoburza, bo na ilustracji jest młoda biała dziewczyna chwytana przez czarne ręce, co „utrwala stare kolonialne i rasistowskie stereotypy czarnych mężczyzn jako sprawców przemocy” – informuje Adam Gwiazda.

W artykule na temat przemocy seksualnej magazyn pokazuje białą dziewczynę atakowaną przez ciemnoskórego mężczyznę. Jak zaznacza jednak portal friday-magazine: „Przedstawiając ciemnoskórego mężczyznę jako przestępcę seksualnego jest przestarzałe i rasistowskie. To kolonialne uprzedzenia, że czarny człowiek jest zły”

W obronę czarnego człowieka zaangażowały się feministki i lewicowi publicyści. W Internecie artykuł także budzi skrajne emocje. Znajdują się także osoby, które wprost piszą: „Gdyby to była ręka białego starca wówczas stereotyp również zostałby potwierdzony, ale nikt by nie narzekał”.

Sam magazyn pod wpływem feministek zmienia retorykę i przeprasza za ilustrację: „Nieostrożnie wybraliśmy obraz i popełniliśmy błąd. Przepraszamy za to i jeszcze więcej uwagi w przyszłości będzie przeznaczać na zdjęcia: Bravo oznacza tolerancję i otwartość, odrzucamy rasizm i wszelką dyskryminację”.

REKLAMA

Komentarze