REKLAMA

Kanclerz Austrii: „Należy zamknąć europejskie porty dla statków z imigrantami”

Kanclerz Austrii: „Należy zamknąć europejskie porty dla statków z imigrantami”

Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz, chce zablokować porty unijne. Uważa, że należy je zamknąć je dla statków z nielegalnymi imigrantami.

REKLAMA

Kurz chce, aby je zatrzymywać na zewnętrznych granicach Europy i odstawiać do kraju pochodzenia lub do bezpiecznego kraju poza Europą. Według polityka obowiązkiem Unii Europejskiej nie jest pomoc imigrantom, ale bezpieczne odstawienie ich do krajów z których przypłynęli lub do krajów poza UE.

Niedawno informowaliśmy, że Austria rozpoczęła przewodnictwo w Unii Europejskiej, które będzie trwało pół roku. Kanclerz Kurz postanawia zaostrzyć w tym czasie politykę migracyjną.

Ludzie oczekują od Unii Europejskiej, że będzie ich chronić, że będzie gwarantować bezpieczeństwo, porządek i stabilność. I tylko wtedy, kiedy uda nam się lepiej chronić zewnętrzne granice, będziemy mogli osiągnąć ten cel – podkreślał w Brukseli Sebastian Kurz.

To nie koniec – Austria chciałaby w czasie przewodnictwa w UE negocjować budżet na rok 2021-27 pod względem wydatków na cele wojskowe czy też zbliżyć się z państwami bałkańskimi. Ten region jest częścią Europy pod względem polityki gospodarczej i bezpieczeństwa, okazał się wiarygodnym partnerem podczas kryzysu migracyjnego  – mówią austriaccy politycy.

Austria będzie musiała jednak przejąć tematy, które toczyły się, kiedy to Bułgaria przewodziła UE. Są to np. zmiany w przepisach, które mają utrudnić prace nad Nord Stream, w tym zakresie media nie przewidują rewolucji – ponieważ austriacka firma OMV jest zaangażowana w tę inwestycję.

MN/derstandard.de

 

REKLAMA

Komentarze