Inwestorzy Ursusa zerwali negocjacje bez podania przyczyny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. InfoBus

Zagraniczni inwestorzy zerwali negocjacje w sprawie udzielenia 30 milionowej pożyczki dla Ursusa. Polską firmę motoryzacyjną wesprzeć miał fundusz inwestycyjny Enerkon Solar International Inc., a także Japan Venture Fund LLC. Sprawa może mieć swój finał w sądzie.

Polska firma motoryzacyjna, która ma podnieść z marazmu tą cześć polskiej myśli technologicznej zawarła w ubiegłym miesiącu umowę o pożyczkę od dwóch zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Kwota opiewała na 30 milionów dolarów. Inwestorzy wycofali się jednak z transakcji.

Czytaj więcej: Bojówkarze prowadzili działania wywiadowcze dla Katalonii

Enerkon Solar International Inc. oraz Japan Venture Fund LLC. wycofali swoje udziały ze względu na niedopełnienie przez polską firmę pewnych warunków płynności i przejrzystości funkcjonowania.

Szef Enerkonu, Benjamin Ballout zapowiedział złożenie skargi karnej na Ursusa, a Policja w Lublinie otrzymała powiadomienie o nieprawidłowościach w polskiej firmie – “Rozmowy zerwane zostały z powodu informacji prawnych i powiązanych z nimi, które nie zostały ujawnione przez Ursus i inne spółki, a także z innych powodów” – powiedział zagraniczny inwestor.

Ursus składa wniosek do prokuratury

W odpowiedzi na złożone przez zagraniczną firmę Enerkon powiadomienie na lubelskiej policji o nieprawidłowościach w przedsiębiorstwie Ursus złożył wniosek do prokuratury. Benjamin Ballaout miał dopuścić się przestępstwa. Sprawę analizuje Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Wszystko wskazuje na to, że Ursus może zostać wkrótce całkowicie rozprzedany zagranicznym kontrahentom. Przekaz specjalistów z Mister Audytor Adviser mówi jasno – “Istnieje znacząca niepewność i poważne zagrożenie co do możliwości kontynuowania działalności przez grupę w dającej się przewidzieć przyszłości”.

Dla uniknięcia bankructwa Ursus wyprzedaje lokalne zakłady produkcyjne zagranicznym spółkom. M.in. opalenicki oddział zostanie sprzedany holenderskiej firmie Trioliet za kwotę 6,7 mln złotych.

interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY