REKLAMA

Główny Urząd Statystyczny: zwiększa się liczba śmiertelnych wypadków w pracy

Główny Urząd Statystyczny: zwiększa się liczba śmiertelnych wypadków w pracy

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące liczby wypadków w pracy w Polsce. Okazuje się, że ich liczba zwiększyła się o 0,7% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. 

REKLAMA

GUS podaje, iż do października tego roku wypadkom przy pracy uległo ponad 56 tys. osób. 148 przypadków zakończyło się natomiast śmiercią pracownika.

Z danych wynika, iż najwięcej wypadków miało miejsce w województwach: mazowieckim, wielkopolskim, śląskim oraz dolnośląskim. Najczęstszą przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń było natomiast nieodpowiednie zachowanie pracownika.

Najwięcej, bo prawie 18 tys. wypadków odnotowano w przetwórstwie przemysłowym. W wypadkach takiego typu zginęło aż 25 osób. Na drugim miejscu sytuuje się natomiast sekcja handlu i napraw pojazdów samochodowych, gdzie obrażenia odniosło 7,5 tys pracowników, a 18 zginęło.

Najwięcej wypadków śmiertelnych było w transporcie i budownictwie. W transporcie z ogólnej liczby ponad 4,5 tys. wypadków 32 były wypadkami śmiertelnymi. W budownictwie doszło do 3,4 tys. wypadków, zginęło 31 osób.

Dane o wypadkach przy pracy w gospodarstwach indywidualnych w rolnictwie rejestrowane są przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

niezalezna.pl

 

REKLAMA

Komentarze