„Chrześcijanie kontra marksiści. Starcie dwóch „światów” w centrum Berlina” [WIDEO]

Chrześcijanie kontra niemiecka antifa. Starcie dwóch „światów” w centrum Berlina. Media Narodowe były obecne na Marszu dla Życia w Berlinie. Przedstawiamy reportaż z tego wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

REKLAMA

Media Narodowe pojawiły się jednak nie tylko na samym berlińskim marszu, ale również na kontrmanifestacji. Jak wyjaśniają osoby, które przybył na kontrę: Generalnie jest to demonstracja przeciwko paragrafowi 218, który ogranicza aborcję w tym kraju. Raz do roku chrześcijańscy fundamentaliści organizują swój marsz.

Lewacy opowiedzieli także o swoich przygotowaniach do demonstracji przeciwko „fundamentalistom”. W ich manifestacjach bierze udział nawet 2 tysiące ludzi. Działaczka lewicowa powiedziała, że marsz wspierają również partie niemieckie, np. Zieloni. Chrześcijanie są natomiast odbierani przez nich jako ekstrema prawicowa, a także fundamentaliści.

Przerażające są również plakaty, które można zauważyć na ulicach miast. Umieszczone są tam napisy takie jak: Proletariusze wszystkich krajów łączcie się, Moje ciało – moja sprawa, etc. Co ciekawe, według nich to walka o prawa dla „uciśnionych” lewicowych aktywistów.  Walczymy o prawa człowieka. Prawa kobiet, lesbijek, transseksualistów, biseksualnych ludzi. Wszystkich zachęcamy, aby dołączyli do nas, do naszej walki.

Zupełnie inaczej przedstawiał się Marsz dla Życia. W marszu także brali udział obrońcy życia z Polski. Przyjechali jednak na niego ludzie praktycznie z całej Europy. Towarzyszyło mu hasło: Tak dla życia – dla Europy bez aborcji i eutanazji!  

Przyjechaliśmy w pięć osób z holenderskiej organizacji „Craft for life”. Jesteśmy tutaj, aby zachęcać ludzi do innych rozwiązań niż aborcja. Mamy nadzieję, że w grudniu, w Holandii 41 tysięcy osób weźmie udział w marszu dla życia. Ponieważ właśnie tyle aborcji dokonuje się u nas każdego roku. Relacjonuje jeden z manifestantów.

Całość materiału można zobaczyć w poniższym filmiku. Subskrybuj nasz kanał, aby być na bieżąco z produkcjami Mediów Narodowych!

https://www.youtube.com/watch?v=WJUmovXMPkA&feature=youtu.be

REKLAMA

Komentarze