REKLAMA

Grzegorz Braun: Nie dla nachodźców w Gdańsku [WIDEO]

Grzegorz Braun: Nie dla nachodźców w Gdańsku [WIDEO]

W piątek odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Brauna, kandydata na prezydenta miasta Gdańska. Tematem konferencji była polityka imigracyjna.

REKLAMA

Spotkanie odbyło się pod gdańskim Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek. W konferencji brał również udział Michał Urbaniak, prezes okręgu pomorskiego Ruchu Narodowego.

Reżyser podkreślił, że kwestia imigracji jest kwestią, która zdominowała polskie życie publiczne ostatnich lat. Wskazał na dwie przyczyny takiego stanu rzeczy. W pierwszej kolejności na ogromną imigrację Polaków do krajów zachodnich, a także obecny przyjazd imigrantów zarobkowych do Polski jak np. z Ukrainy, Białorusi czy z dalekiej Azji. Kandydat na prezydenta miasta Gdańska odniósł się krytycznie do nierozsądnej polityki przyjmowania imigrantów.

„W Europie zachodniej tak się to właśnie zaczynało. Od małych, nie bardzo pokaźnych tabliczek, na jakichś małych, prowincjonalnych urzędach. Zdawało się to wszystko bardzo niewinnie, zdawało się, że nie może nic z tego złego wyniknąć. Zła jest sama zasada, miłosierdzie źle pojmowane, miłosierdzie na cudzy koszt.” – powiedział Grzegorz Braun.

Reżyser tym samym wygłosił swój sprzeciw wobec obecnych planów polityki imigracyjnej miasta Gdańska, która miałaby się zasadzać na lokowaniu imigrantów na koszt Gdańszczan. Podkreślił, że takie działania są zbieżne z działalnością pro-imigrancką fundacji finansowanych przez kontrowersyjnego multimiliardera George’a Soros’a.

„Także w Gdańsku są prowadzone działania przez jego fundację. Takie działania długofalowo są dezintegrujące dla naszej społeczności. To są działania, które długofalowo są godzące w interes Gdańska i jego mieszkańców” – dodał kandydat na prezydenta miasta Gdańska.

Na konferencji prasowej zabrał również głos przedstawiciel Ruchu Narodowego, który wyraził poparcie dla kandydatury Grzegorza Brauna.

„Pan Braun stawia sprawę jasno. Mówi głośno o problemach, które mogą nas dotyczyć za kilka-kilkanaście lat tak jak dzisiaj dotyczą Europę zachodnią. Mówimy tutaj właśnie o szerokiej imigracji ludzi z zupełnie obcych kultur… ” – powiedział Michał Urbaniak, prezes okręgu pomorskiego Ruchu Narodowego.

Kwestie imigracyjne nie były jedynymi poruszanymi na konferencji. Pojawiła się również sprawa ewentualnych zmian kadrowych w Ratuszu.

„Nikt tutaj w Gdańsku nie powinien obawiać się jakichś bezlitosnych czystek, w których nie będziemy mieli względu na osoby… żadnej odpowiedzialności zbiorowej, kryterium fachowości to jest wbrew pozorom ostre kryterium. Myślę, że w tych urzędach, które nas tutaj otaczają bardzo wielu ludzie czeka na moment, gdy kryterium fachowości będzie tym podstawowym kryterium”. – odpowiedział na pytanie o ewentualne plany dotyczące stanowisk w urzędzie. – „Bardzo prosimy o informację od pokrzywdzonych, a także od skorumpowanych przez układ gdański. Od tych, którzy cierpią, także tych, którzy przyczynili się do cudzego cierpienia” – dodał.

„Jeśli Pan, panie redaktorze zechce u siebie w salonie nocować dowolną liczbę imigrantów to ja Panu przecież złego słowa nie powiem… Oby były spełnione wszystkie reguły pokojowego współżycia to nikt Panu nie powie złego słowa” – odpowiedział na pytanie dziennikarza Braun.

REKLAMA

Komentarze