REKLAMA

Bąkiewicz i Bosak nie zagłosują w II turze na Trzaskowskiego. „Zachowajmy się jak odpowiedzialni obywatele”

Bąkiewicz i Bosak nie zagłosują w II turze na Trzaskowskiego. „Zachowajmy się jak odpowiedzialni obywatele”

12 lipca druga tura wyborów prezydenckich. Sztab Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego zabiega o głosy elektoratu narodowego i wolnościowego. Wiadomo już jednak, że liderzy środowiska narodowego nie poprą Rafała Trzaskowskiego.

REKLAMA

Mimo, że Rada Liderów Konfederacji dała sygnał swoim sympatykom, że nie poprą żadnego z kandydatów w II turze to wiemy, jak zachowają się niektórzy liderzy. Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd prezydenta, w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF potwierdził swoje słowa sprzed I tury wyborów prezydenckich, że nie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego: Zdania nie zmieniłem, tylko odmawiam powtórzenia go ponieważ nie chce żeby jakiś sztab to wykorzystał – powiedział w wywiadzie.

Oddam ważny głos, jak się idzie do wyborów to sens ma oddanie ważnego głosu – dopowiedział w tym samym wywiadzie były kandydat Konfederacji.

„Zachowajmy się jak odpowiedzialni obywatele”

W rozmowie z Kamilą Biedrzycką Bosak potwierdził swoje zamiary: -Nawet jeśli mamy wybrać mniejsze zło to zachowajmy się jak odpowiedzialni obywatele.

Szef Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz także wypowiedział się w podobnym tonie: -Nie można głosować na osoby, które ze środowiskiem patriotycznym, czy w ogóle z myślą patriotyczną, narodową, propolską nie są związane. Taką osobą na pewno jest pan Rafał Trzaskowski. Wielokrotnie umizgiwał się do środowisk politycznych w Niemczech, wielokrotnie bardziej cenił Brukselę, niż Warszawę, to jego środowisko donosiło na Polskę w Brukseli. Na takich ludzi, na takiego prezydenta Polska nie może sobie pozwolić.

Powiedział także, że prywatnie prędzej poprze Dudę, natomiast, aby zrobił to oficjalnie jako szef Marszu Niepodległości to Andrzej Duda musiałby wypełnić konkretne postulaty: -Prezydent Andrzej Duda ma 10 dni, aby przekonać elektorat narodowo-konserwatywny. Co powinien zrobić? -wyjąć z zamrażarki sejmowej i uchwalić ustawy #STOP447 i #ZatrzymajAborcje -wycofać się z konwencji stambulskiej -zapewnić rodzicom większy wpływ na edukowanie ich dzieci.

CZYTAJ TAKŻE: Kalinowski: Liberalni wyborcy Konfederacji bolączką liderów?

YOUTUBE/RMF/WITTER

REKLAMA

Komentarze