REKLAMA

Angela Merkel obrzucona pomidorami na wiecu wyborczym

Angela Merkel obrzucona pomidorami na wiecu wyborczym

W Heidelbergu odbył się wiec wyborczy partii CDU przed wyborami, które mają odbyć się 24 września. Podczas swojego przemówienia Angela Merkel została trafiona pomidorem przez swoich przeciwników.

REKLAMA

Jak dotychczas osoby sprzeciwiające się polityce obecnej kanclerz ograniczały się jedynie do gwizdów i krzyków podczas jej wystąpień. Jednak podczas wiecu partii CDU postanowiono wyraźniej zaznaczyć sprzeciw wobec szefowej niemieckiego rządu federalnego. Kanclerz została trafiona warzywem, co widać na nagraniach i zdjęciach, szybko udostępnionych w internecie. Jak podają źródła, Merkel szybko otrząsnęła się po incydencie, w którym poszkodowana została również dziennikarka prowadząca wiec.

Przeciwnicy kanclerz wznosili również okrzyki – „zdrajcy narodu”, „kłamcy”, „obłudnicy”. Między nimi a zwolennikami Merkel doszło do przepychanek.

Do wyborów zostało jeszcze trochę czasu, jednak już zapowiada się zwycięstwo partii CDU. W ostatniej debacie między Merkel a Schulzem polityk SPD zarzucał obecnej kanclerz brak chęci do dialogu, co według niego wzmacnia „prawą stronę”. Jednak oboje są zwolennikami polityki migracyjnej, a w tym nałożenia na Polskę i Węgry kar finansowych za nieprzyjęcie imigrantów.

pch24.pl/tvn24.pl

REKLAMA

Komentarze