Ponad rok trwała batalia o odzyskanie fanpejdża Marsz Niepodległości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przedstawiciele prostej spółki akcyjnej Telewizja Media Narodowe: Robert Bąkiewicz, Piotr Barełkowski (prezes) i Tomasz Kalinowski / fotomontaż mn; zdjęcie zrzut ekranowy z YT i TVMN

Ponad rok temu nastąpiła bezprecedensowa próba przejęcia wszystkich aktywów Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przez Roberta Bąkiewicza i jego współpracowników. Odbyło się to jednocześnie z próbą całkowitego zniszczenia Mediów Narodowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i przejęcia brandu Mediów Narodowych na rzecz spółki Telewizja Media Narodowe. Ten atak na Stowarzyszenie Marsz Niepodległości na kilku polach okazał się niestety skuteczny. Między innymi na polu mediów społecznościowych.

Robert Bąkiewicz wraz ze swoimi współpracownikami pod koniec roku 2022 i na początku roku 2023 przejął wszystkie konta w mediach społecznościowych należące do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Przejęte konta w kolejnych miesiącach były wykorzystywane do promocji portalu i telewizji TVMN należących do prywatnej spółki Telewizja Media Narodowe, założonej na początku roku 2023 przez Roberta Bąkiewicza i Piotra Barełkowskiego. Było to ewidentne działanie na szkodę Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W roku 2023 udało się Stowarzyszeniu odzyskać jedynie konto Stowarzyszenia Marsz Niepodległości na Twitterze.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości w 2023 roku zwróciło się do byłych już członków Stowarzyszenia, Roberta Bąkiewicza i Tomasza Kalinowskiego (obaj zajmowali kluczowe stanowiska w Zarządzie SMN), o wydanie aktywów należących do Stowarzyszenia. Zarówno Robert Bąkiewicz jak i Tomasz Kalinowski nie zareagowali na te wezwania i nie dokonali zwrotu żadnego z kont w mediach społecznościowych należących do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W związku z tym zostały podjęte inne działania prawne czego skutkiem jest odzyskanie fanpejdżu Marsz Niepodległości oraz fanpejdżu portalu Media Narodowe.

Trwający blisko 1,5 roku okres bezprawnego wykorzystywania fanpejdżu Marsz Niepodległości, na rzecz prywatnej spółki Telewizja Media Narodowe, w końcu się zakończył. Stowarzyszenie ciągle jednak walczy o odzyskanie kolejnych kont w mediach społecznościowych, które nadal są wykorzystywane przez prostą spółkę akcyjną Telewizja Media Narodowe. Stowarzyszenie stara się również odzyskać swoje kanały na YouTube.

Jednocześnie Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, wraz z odzyskaniem fp Marsz Niepodległości, wydało oświadczenie, że nie bierze żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane na fanpejdżu Marsz Niepodległości od lutego 2023 roku do 15 maja 2024 roku. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości w tym okresie bowiem nie miało żadnej kontroli nad treściami jakie pojawiały się na fanpejdżu Marszu Niepodległości. Za te treści odpowiadają przedstawiciele spółki Telewizja Media Narodowe Robert Bąkiewicz i Tomasz Kalinowski, którzy byli administratorami tego fanpejdża w tym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY