25 maja upamiętnijmy rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie! Zapraszamy na wykład dr Anny Mandreli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

25 maja bieżącego roku przypada 76. rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, który w więzieniu mokotowskim przy ul. Rakowieckiej w Warszawie został zamordowany strzałem w potylicę przez Piotra Śmietańskiego zwanego „Katem z Mokotowa”. Egzekucja była następstwem zbrodniczego wyroku śmierci, który zapadł 15 marca 1948 jako finał pokazowego procesu. Najwyższy Sąd Wojskowy utrzymał wyrok w drugiej instancji (3 maja 1948).

Witold Pilecki musiał umrzeć jako wróg komunistycznego reżimu. Do końca życia pozostał niezłomny i stanowi wybitny przykład polskiego bohatera, dlatego należy się mu pamięć i cześć.

W sobotę 25 maja o godzinie 16:00 przy ulicy Bagatela 12 w Warszawie (III. piętro, aula wykładowa Collegium Intermarium) odbędzie się okolicznościowy wykład dr Anny Mandreli z okazji rocznicy śmierci Witolda Pileckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu upamiętniającym bohaterskiego rotmistrza. Wydarzenie będzie również okazją do zaangażowania się w nowopowstałe stowarzyszenie Klub im. Rotmistrza Pileckiego, którego celem jest podtrzymywanie pamięci o jego patronie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY