Biden nie zapomniał o środzie popielcowej. To tłumaczy szarą kropkę na czole

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biden uczcił w Polsce środę popielcową

Polski duchowny wraz z prezydentem USA Joe Bidenem / Fot. Facebook

Dzisiaj prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden jako członek Kościoła Katolickiego przyjął tradycyjny popiół. Msza święta została zorganizowana w tajemnicy w specjalnie zorganizowanej kaplicy w hotelu, tuż obok apartamentu amerykańskiego przywódcy.

O tym, że Prezydent USA uczestniczył w mszy świętej poinformował na Facebooku ks. Wiesław Dawidowski, dołączając zdjęcia z Joe Bidenem.

Dzisiaj Środa Popielcowa. Także wielcy tego świata przyjmują popiół – jeśli należą do tradycji katolickiej. Miałem zaszczyt nałożyć dzisiaj popiół na głowę samemu Prezydentowi USA Mr Joe Bidenowi

– poinformował na Facebooku ks. Wiesław Dawidowski.

Wszystko odbyło się w wielkim sekrecie ale teraz już mogę mówić: w zaimprowizowanej kaplicy domowej tuż obok apartamentu Prezydenta, odprawiliśmy Mszę świętą w intencji o pokój, nawrócenie Rosji i światło Ducha Świętego dla Pana Prezydenta

– wyjawił duchowny.

Katolicy w Stanach Zjednoczonych nie zmywają popiołu, który inaczej niż w Polsce nakłada się na czoło, a nie na włosy. To tłumaczy popielatą kropkę na czole, którą ma Joe Biden podczas oficjalnych spotkań.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

stacja7.pl, facebook.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY