Rosyjskie zbrodnie na Ślązakach
Z racji na rosyjskie zbrodnie na Ukrainie, niezwykle aktualny jest w najnowszym numerze „CzasyPisma” artykuł o tym, jak rosyjska Armia Czerwona wkroczyła na Śląsk. Rosjanie po wkroczeniu na Śląsk rozpoczęli orgie morderstw, gwałcenia wszystkich kobiet (od malutkich dziewczynek do umierających staruszek, przez wiele dni, zbiorowo, wielokrotnie i niezwykle sadystycznie, by zgwałcone często mordować). Kto się opierał Rosjanom, był przez nich mordowany albo wysyłany do rosyjskich łagrów gdzie szybko umierał. Zbrodnie dokonywane były przez rosyjskich żołnierzy za zgodą rosyjskiego dowództwa.
Z artykułu wynika, że rosyjscy sadyści nienawidzili ludzi z zachodu, bo ci mieli czelność żyć w lepszych warunkach. Czego Rosjanie nie mogli ukraść, to było przez nich niszczone. W każdej miejscowości Rosjanie dokonywali masowych mordów cywili, którzy z nimi nie walczyli. Na terenach Śląska zajętych przez Rosjan, tych, które przed wojną były w II RP, i tych, które miały przypaść powojennej Polsce, Rosjanie ukradli cały przemysł – wywozili całe fabryki, wykopywali kable zakopane w ziemi.
Zobacz także: Jak Kali brać to dobrze… czyli o politykach Ruchu Narodowego [OPINIA]
Ciekawe artykuły
W najnowszym numerze („CzasyPismo” nr 1(21)/2022) można znaleźć, też, jak zwykle interesujące teksty o: migracja przed w trakcie i po drugiej wojnie światowej ze Śląska (w tym i panicznej ucieczce przywiezionych z Warszawy sanacyjnych urzędników), sytuacji polskich migrantów na Węgrzech we wrześniu 1939, konspiracji AK na Śląsku, polskiej pomocy Żydom podczas II wojny światowej, zbrodniach niemieckich narodowych socjalistów na Polakach ze Śląska, zamordowaniu przez Niemców w Auschwitz braci Stepana Bandery, współpracy niemieckich koncernów z nazistami, historii niemieckiego lotnictwa na Śląsku, działalności NSDAP na Śląsku, nazistowskich zmianach nazwisk, nazistowskich świeckich ślubach.
Na łamach „CzasyPisma” czytelnicy znajdą też teksty o Gierku, gospodarczych skutkach podziału Śląska w 1922 roku, gospodarce śląskiej w II RP, bezrobociu na Śląsku przed II wojną światową, historii budowy katowickiego Spodka w PRL, cenzurze w PRL, inwigilacji przez SB Kazimierza Kutza, Październiku 1956 w Opolu.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com