Putin wygłosi orędzie przed parlamentem przeddzień rocznicy inwazji na Ukrainę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Według nieoficjalnych doniesień Władimir Putin już niedługo wygłosi coroczne przemówienie do Zgromadzenia Federalnego. Rosyjski prezydent nie zrobił tego w 2022 r.
  • Rosyjskie media donoszą, że przeddzień rocznicy najazdu na Ukrainę, rosyjski prezydent ma wygłosić przemówienie do parlamentu.
  • Wystąpienie przed Duma Państwową Władimir Putin planuje na 20 lub 21 lutego.
  • W ubiegłym roku pomimo prawnego obowiązku, nie wygłosił on przemówienia przed parlamentarzystami.
  • Zobacz także: Matecki: Nitras to wyborczy kłamca [NASZ WYWIAD]

Prezydent Rosji Władimir Putin ma niedługo wygłosić coroczne przemówienie do Zgromadzenia Federalnego. Według rosyjskich mediów ma to się stać przed pierwszą rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę, czyli 20 lub 21 lutego.

Zgodnie z rosyjską konstytucją prezydent każdego roku przemawia do dwóch izb parlamentu. Putin mówi o tym, co ma miejsce w Rosji, i opowiada o planach na przyszłość. W 2022 r. polityk nie wygłosił swojego przemówienia i przełożył je w czasie.

Czytaj więcej: Problem z tanim zbożem. Ministrowie rolnictwa przeanalizują sytuację

Putin drugi raz nie wygłosił przemówienia

Ostatni raz Putin odmówił przemówienia w połowie grudnia ub.r. Wtedy tłumaczono, że „trzeba było poważnie przygotować się do wystąpienia, a do końca roku zostało zbyt mało czasu”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odnosząc się do sprawy, wyjaśniał, że termin przemówienia do Zgromadzenia Narodowego nie został podany, ponieważ należało dostosować się do „bardzo dynamicznego” rozkładu zajęć Putina. Po raz pierwszy rosyjski prezydent odstąpił od zasady, kiedy orędzie zaplanowane na 2017 r. wygłosił w marcu 2018 r. Wówczas wyjaśniano, że tego typu przemówienie głowa państwa może zrealizować wtedy, kiedy „uzna to za konieczne”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY