NASA zbuduje napęd jądrowy? Pierwsze testy już za 4 lata

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
NASA planuje stworzyć napęd jądrowy

Rakieta SLS programu Artemis / Fot. Twitter

Agencja kosmiczna NASA i agencja Pentagonu DARPA zapowiedziały we wtorek, że planują do 2027 r. opracować i zademonstrować rakietę o napędzie jądrowym.

Szef NASA Bill Nelson podczas wtorkowej konferencji przekazał, że agencja wraz z partnerami m.in.z DARPA zamierzają opracować nowoczesną technologię silników jądrowych. Taki napęd miałby pozwolić na szybką podróż w przestrzenii kosmicznej.

Za pomocą tej nowej technologii, astronauci będą mogli podróżować do i z głębokiej przestrzeni kosmicznej szybciej niż kiedykolwiek – to kluczowa zdolność w przygotowaniach do załogowych misji na Marsa

– powiedział szef NASA Bill Nelson.

Jak dodał, nowy napęd umożliwi także wysyłanie większych ładunków w kosmos.

Czytaj więcej: Farmy wiatrowe. Muller: “Procedowana ustawa jest dobrym kompromisem”

Szybki debiut nowego silnika

W ramach współpracy z Defense Advanced Research Projects Agency, NASA ma stworzyć całkowicie nową rakietę, co najmniej trzykrotnie bardziej wydajną od obecnych rakiet o napędzie chemicznym. Nowa rakieta będzie nosić nazwę DRACO.

Pierwsze testy nowego pojazdu mają się odbyć już w 2027 r. Pojazd będzie korzystał z silnika termalnego, gdzie za pomocą reaktora jądrowego i jego wytwarzanego ciepła ma dojść do reakcji w postaci gwałtownego parowania ciekłego paliwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY