Farmy wiatrowe. Muller: “Procedowana ustawa jest dobrym kompromisem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wiatraki

Wiatraki / Fot. Wikimedia Commons

Rzecznik rządu Piotr Muller, zauważył, że przepisy zawarte w rządowym projekcie spełniają normy w zakresie zabezpieczenia przed uciążliwością mieszkańców, które mogą generować
  • Rzecznik rządu Piotr Muller, zauważył, że przepisy ws. farm wiatrowych spełniają normy w zakresie zabezpieczenia przed uciążliwością mieszkańców.
  • Podkreślił, że mieszkańcy mają większe uprawnienia.
  • Z kolei rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek, zaznaczył, że głównym projektem ws. farm wiatrowych jest ten rządowy.
  • Zobacz także: Arkansas walczy z publicznymi występami drag queen. Demokraci oburzeni ustawą

Rzecznik rządu Piotr Muller, zauważył, że przepisy zawarte w rządowym projekcie spełniają normy w zakresie zabezpieczenia przed uciążliwością mieszkańców. Dodał, że w tej procedurze mieszkańcy mają większe uprawnienia, jeżeli chodzi o decydowanie.

Uważam, że ta ustawa, która jest teraz procedowana, jest dobrym kompromisem

– stwierdził rzecznik rządu Piotr Muller.

Czytaj więcej: Sur zdetronizuje dolara? Argentyna i Brazylia pracują nad wspólną walutą

Rządowy projekt ws. farm wiatrowych

Z kolei rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek, zaznaczył, że głównym projektem ws. farm wiatrowych jest ten rządowy. Stwierdził, że najważniejszym przesłaniem wokół tej ustawy jest to, że montaż, lokalizacja farm wiatrowych w poszczególnych gminach, jednostkach samorządu terytorialnego powinna być oparta o konsensus społeczny.

Przede wszystkim lokalna społeczność powinna mieć możliwość decydowania, czy chce taką farmę wiatrową, czy nie i to przede wszystkim ich interes społeczny powinien być wzięty pod uwagę

– przekazał z kolei rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Dodał, że w przestrzeni publicznej znajdują się różne głosy, np. ekologów i specjalistów od zdrowia, natomiast projekt rządowy jest próbą wyważenia i znalezieniem złotego środka, żeby montaż, lokalizacja farm wiatrowych w Polsce stały się możliwe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY