Konferencja z udziałem nowego trenera polskiej kadry. Santos: “Od dzisiaj jestem Polakiem, jestem jednym z was”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Santos selekcjonerem polskiej reprezentacji

Selekcjoner polskiej reprezentacji Fernando Santos / Fot. Twittter

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zaprezentował we wtorek na Stadionie Narodowym nowego selekcjonera polskiej reprezentacji Fernando Santosa.
  • Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zaprezentował we wtorek na Stadionie Narodowym nowego selekcjonera polskiej reprezentacji.
  • Fernando Santos zapewnił, że zamierza pozostawić po sobie spuściznę i przekazać swoja wiedzę polskim trenerom.
  • Nowy trener polskiej reprezentacji zapewnił, że zamierza powoływać przede wszystkim dobrych jakościowo zawodników, niezależnie od wieku.
  • Zobacz także: Kubala: Sikorski może być uśpionym agentem rosyjskim [NASZ WYWIAD]

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zaprezentował we wtorek na Stadionie Narodowym nowego selekcjonera polskiej reprezentacji Fernando Santosa.

Reprezentacja Polski ma wielką historię, doskonale pamiętam wspaniałe polskie drużyny, ale też bezpośrednie mecze z Polską, mecze trudne

– powiedział Fernando Santos.

Od dzisiaj jestem Polakiem, jestem jednym z was. Będziemy robić wszystko, aby zapewnić Polakom dużo radości

– oświadczył nowy trener reprezentacji Polski.

Czytaj więcej: Co Polacy sądzą o karze śmierci? Jest sondaż

Nowy trener ma zapewnić Polsce przyszłość

Podczas konferencji Santos zapewnił, że zamierza pomóc polskiej federacji w reformowaniu struktury szkolenia młodzieży i polskich trenerów.

Federacja przedstawiła mi projekt. Dla mnie bardzo ważne jest to, aby w Polsce zrobić to co zrobiłem w przeszłości, w Grecji czy Portugalii. Chcę zostawić jakąś spuściznę, coś na przyszłość. Chcę stworzyć podstawy pod nową przyszłość reprezentacji

– oznajmił Santos.

Każdy sukces wymaga ciężkiej pracy. Szczęście nie spada z nieba, trzeba sobie na nie zapracować. Ale jestem pewien, że osiągniemy bardzo wiele dla reprezentacji Polski i wszystkich Polaków

– podkreślił trener reprezentacji Polski.

Kto zna moją karierę, wie, że wprowadzałem do swoich zespołów wielu młodych zawodników, ale to nie wiek jest dla mnie najważniejszy. Jakość jest podstawą. Technika, taktyka, mentalność

– wyjaśnił.

Odnosząc się do medialnych informacji na temat polskich asystentów, podkreślił, że ważnym jest dla niego posiadanie Polaka w sztabie, który zna naszą mentalność i zawodników.

To istotne, by mieć współpracownika, który jest Polakiem. W początkowej fazie to bardzo ważne – zna lepiej mentalność, osobowość, może przekazywać lepiej moje pomysły.

– zaznaczył Fernando Santos.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, youtube.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY